Advertisement

Euro Bölgesi'ndeki borç krizini kontrol altına almanın yollarını bulmak için Polonya'da bir araya gelen AB Maliye Bakanları Zirvesi'nin öncesinde ABD endeks vadelileri geriledi. Endeks vadelilerindeki düşüş, S&P 500 Endeksi'nde 4 gündür devam eden rallinin de sona erebileceğine işaret etti.

Blackberry telefonlarının üreticisi Research in Motion Ltd., şirketin kazançlarının yatırımcıları 3. çeyrek üst üste hayal kırıklığına uğratmasının etkisiyle yüzde 19 değer kaybetti.

Aralık teslimatlı S&P 500 Vadeli Kontratları yüzde 0.4 düşüşle 1,198.9 puana, Aralık vadeli Dow Jones kontratları da aynı oranda düşüşle 11,332 puana geriledi.

S&P 500 Endeksi dün Fed, Avrupa Merkez Bankası ve diğer Merkez Bankaları'nın Avrupa'daki borç krizini önlemek üzere ortak müdahalede bulunmasının ardından yüzde 1.7 prim yaptı.

AB Maliye Bakanları bugün Euro Bölgesi'ndeki kurtarma fonunu genişletmenin yollarını görüşmek üzere toplanıyor. ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner da AB Maliye Bakanları'nın bir zirvesine katılan ilk ABD Hazine Bakanı olacak.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean-Claude Trichet bugün Avrupa Borsalarının kapanmasının ardından konuşma yapacak.