Advertisement

Yunanistan'ın daha fazla uluslararası yardım gereksinim görüşmelerinde aşama kaydetmesinin ve Almanya'nın yardıma devama karar vermesi haberlerinin ardından son saat satışlarıyla ABD hisse senetlerinin kazancı sınırlı kaldı.

Standard & Poor's 500 Endeksi yüzde 1.07 artışla New York'ta TSİ 23.00'te 1,175.43 seviyesinden kapandı.  Dow Jones Endüstri Endeksi yüzde 1.33 yükselişle 11,190.70 seviyesine ulaştı. Nasdaq Bileşik Endeksi ise yüzde 1.2 çıkışla 2,546.83 seviyesinden günü kapattı.

Önceden yüzde 2.8 kadar değer kazanan S&P Endeksi, Financial Times'ın Avrupalı yetkililere dayandırarak verdiği haberde bazı euro bölgesi ülkelerinin, özel kreditörlerin ellerinde bulundurdukları Yunan tahvillerinde yüklü miktarda zarar indirimine gitmelerini dayattıklarını açıklamalarının ardından yatırımcıların son bir saatte kar satışına gitmesiyle hisselerin kazancı sınırlı kaldı. Sınırlı kazanca bankacılık hisseleri öncülük etti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
27 Eylül 2011 Salı, 23:46 ANIL ÖZCAN yunanistan zaten temerrüde düştü.asıl önemli olan ellerinde yunan tahvili olanların bu işten en az zarar ile nasıl çıkacağı.ab şu an kontrollü temerrüdün vereceği zarardan nasıl az etkilenilir onun hesabını yapıyor ve zaman kazanmak için bir türlü yunanistanın temerrdünü açıklamıyor.kurtarma fonunun da genişletilmesine karşı çıkılmasının da asıl nedeni yunan tahvilerinden kazık yemiş bankaların ülkelerin paralarının kimin hortumladığını önce çözmeye çalışmaları.dalgalı piyasalardan bu işin zararını çıkarmaya çalışıp zaman kazanmaya çalışıyorlar.yeni not indirimleri her an gelebilir.