Advertisement

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin kredi notunun artırılacağına dair artan spekülasyonlara açıklık getirdi.

Kuruluş, Türkiye'nin not artırımının söz konusu olmadığını söyledi. Fitch analisti Ed Parker, Bloomberg International'a ülkenin notunun gelecek 12 ay içerisinde artırılabileceğini ancak konuyla ilgili henüz net bir karar olmadığını ifade etti.

Türkiye'de asıl konunun ekonomideki yumuşak iniş olduğunu vurgulayan analist, "Merkez Bankasının para politikasının doğru işlediğini görmek istiyoruz" ifadesini kullandı.

Diğer bir kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's geçtiğimiz günlerde, Türkiye'nin ''BB '' olan yerel para cinsinden kredi notunu ''BBB-''ye yükseltmiş, kredi not görünümünü ise ''pozitif'' olarak belirlemişti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
30 Eylül 2011 Cuma, 15:44 Misafir ne oldu sabahtana beri kanallara cikan yatirim uzmanlari birbirlerine pozitif ayrismamiz bir ay surermi diye soruyorlardi.akli basinda yatirimcida acaba bugun satsammi diye dusunuyordu.uzman herkezi uzerinden para kazanacagi alan olan borsaya cekmeye calisiyor dikkatli olalim.