Advertisement

Yunanistan'da hükümetin, 30 Bin kamu çalışanının kızağa alınmasını da içeren ek kemer sıkma önlemlerine gitmeyi planlamasına karşı protesto eylemleri gerçekleştiriliyor.

Yunan Medyası, Başkent Atina'da bu sabah erken saatlerden itibaren yollara dökülen protestocu grupların çeşitli bakanlık binalarını işgal ettiklerini duyurdu.

Ekonomi, Kalkınma, Tarım, Sağlık, Adalet ve Kültür Bakanlıkları'nın işgal altında oldukları belirtilen haberlerde, üniversite öğrencilerinin de Eğitim Bakanlığı'nda gösterilerini sürdürdükleri kaydedildi.

Yunanistan Kamu Çalışanları Konfederasyonu (ADEDY), bugün devlet dairelerinde çeşitli eylemler gerçekleştirileceğini, yarın ise 24 saatlik genel greve gidileceğini açıklamıştı.

Söz konusu greve, Yunanistan İşçi Sendikaları Federasyonu'nun (GSEE) da katılacağı bildirilmişti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
04 Ekim 2011 Salı, 13:43 Misafir yenidunyaduzeni der ki; brakın batsın. bağımsız olmayı bi halt sanıyordu... osmanlıya yük oldu. şimdide ab yi sömürüyor. bunlar adam olmaz. yuroyu yerin dibine batırttılar. hala urtarmaya çabalıyorlar. kendileride batacak bunla beraber....
04 Ekim 2011 Salı, 10:27 Misafir önünü yaglı yiyen sonunu yavan yer derlerdi bizim anadoluda. "birzamanlar avrupanın şimarık oglanı da bunlardı." lakin bize de zararları oluyor. beddua da benim adetim degildir. umarım iyi olsunlar ama yinede yüce milletimizin bir basamakta olsa altında olsunlar. syg