Advertisement

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), elektrik üretim tesislerinde teknik ve finansal danışmanlık hizmet alımı için ilana çıktı.

Gazetelerde yer alan ilanlara göre, yerli veya yabancı uluslararası nitelikli ve enerji sektöründe termik ve hidroelektrik santraller konusunda deneyimli bir teknik danışman veya teknik danışman firmalarından oluşan ortak girişimler, ön yeterlilik için 17 Kasım 2011 tarihine kadar başvuracak. Ön yeterlik şartname bedeli de 250 TL olacak.

Yatırım bankacılığı, kurumsal finansman faaliyet alanında, yurt içi veya dışında enerji sektöründe alıcı veya satıcı tarafta değerleme, şirket devralma, şirket birleşmesi, blok satış, özelleştirme, kamu-özel işbirliği projeleri veya yatırım, finansman konularında deneyimli uluslararası nitelikli ve enerji alanında deneyimli, yerli ve yabancı yatırım bankaları veya onlardan birinin liderliğinde yatırım bankası veya kurumsal finansman firmalarından oluşturulmuş ortak girişimler, ön yeterlilik için 16 kasım 2011 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek. Ön yeterlik şartnamesi bedeli de 250 lira olarak belirlendi.