Advertisement

İngiltere Merkez Bankası ülkenin mali sistemine 75 milyar sterlin daha pompalama kararı alırken, Merkez Bankası'nın Başkanı Mervyn King ülkenin belki de tarihinin en ciddi mali kriziyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

King yaptığı açıklamada, "Bu en büyüğü değilse bile en azından 1930'lardan sonra karşı karşıya olduğumuz en ciddi mali kriz" dedi.

Banka şimdiye kadar hükümet tahvili gibi varlıkları satın alarak piyasaya nakit akışını artırma, bu şekilde de bankaların birbirine borç vermesini teşvik etmek için ekonomiye 200 milyar sterlin tutarında para pompaladı.

Merkez Bankası faiz oranlarını taban değer olan yüzde 0,5 oranında tutmaya devam ediyor. Önceki gün, İngiliz ekonomisinin yılın ikinci çeyreğinde beklentilerin altında yüzde 0,1 büyüdüğü açıklanmıştı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
11 Ekim 2011 Salı, 16:55 Misafir sömürge devletleri sömürüyle ayakta .. artık ezdikleri sömürdükleri ülkeler yavaş yavaş rakipler durumuna geliyor.. bir abd bir de avrupa mı var dünyada ... hayır .... ve bunun sonucunda açıklarını finanse edemiyorlar.. daha fazla sömüremiyorlar.. bunun yerine para basıyorlar sürekli.. bu da kaçınılmaz sonu sadece öteliyor !!! gereçekten birşeyler üretmeleri kaynak kullanımını etkin yapmaları .. katma değeri kendi içlerinden de yaratacak düzenlemeleri yapmaları lazım.. tamam teknolojiye sahipler tamam üretim hatları geniş.. fakat hammaddeyi sömürerek olmuyor artık..
10 Ekim 2011 Pazartesi, 09:16 Misafir alma mazlumun (sömürgelerdeki vatandaşlarin)ahini çıkar aheste aheste.....güney afrika,hindistan seyşellerve sayamadıklarımız olmasa ingiltere biraçlar ülkesiydi.kongoyoksa belçika yoktu.avrupalı vahşiaçlar önce birbirlerini yediler (ortaçağ) sonra bu zulüm sistemini dünyaya ihraç ettiler.sıra şimdi avrupa ve amerikada.bu sefer kendihalklarına kurşun sıkmaya hazırlanıyorlar.önümüzdeki yıllarda bu sahneleride gösterecek vahşi demokratlar.
07 Ekim 2011 Cuma, 20:17 Misafir ab'ye girmemek çözüm değil illaki senide araya alırlar işte... ingiltere bunları fonladıgı sürece krizede girer yapayalnız da kalır. ingiliz bankaları şubeler kapatıyor işçi çıkarıyor. durumu italyadan ispanyadan daha kötü. cds lerini takip etmeli