Advertisement

Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu, 31 Aralık 2013 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul yapma kararı aldı.

Borsa İstanbul AŞ'nin internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre şirket yönetim kurulu, aldığı karar ile 31 Aralık 2013 tarihinde, saat 09.00'da şirket merkezinde Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirecek.

Olağanüstü Genel Kurul'un gündeminde, seçilen bağımsız denetçi konusunda Genel Kurul'un bilgilendirilmesi, çalışma esaslarına ilişkin iç yönergenin müzakeresi ve konuyla ilgili Yönetim Kurulu'na yetki verilmesinin görüşüleceği belirtildi.

- Yüzde 10'luk pay bedeli en az 50 milyon lira, en fazla 1 milyar lira-

Genel Kurul'un bir diğer gündem maddesi ise, devam eden stratejik ortaklık ilişkileri kurulması ve sürdürülebilmesine ilişkin çalışmalarla ilgili olarak, ilgili taraflarla imzalanacak her türlü anlaşmada yer alacak akdi yükümlülükleri yerine getirebilmek için Yönetim Kurulu'nun şirket sermayesinin yüzde 10'unu temsil eden payları için beş yıl süre ile yetkilendirilmesinin görüşülmesi oldu. Ayrıca Olağanüstü Genel Kurul'da bu yetkilendirme çerçevesinde toplam 4 milyon 323 bin 340 bin adet pay için ödenebilecek alt limitin 50 milyon lira, üst limitin ise 1 milyar lira olarak belirlenmesi görüşülecek.

AA