Advertisement

Türkiye'ye bu yıl geç düşen kardan şikayetçiyseniz ve “Avrupa'ya gidelim” diyenlerdenseniz, yılın bu döneminde Avusturya ve Doğu İsviçre kayak yapmak için en ideal bölgeler. Fransa ve İtalya'da da sertleşen kış şartları, kar seviyesini yükseltse de, kayak için yeterli yumuşaklığı oluşturamıyor. Daha uzaklara bakarak, gözünü ABD'ye çevirenlerdenseniz; ABD taze karı henüz yeni görmeye başladı.

 

SAALBACH: 

Avusturya'nın en az bilinen kayak merkezlerinden biri olan Saalbach, Avrupa'nın şu sıralara kayağa en elverişli yerlerinden. Bölgedeki kar miktarı, Avusturya'nın birçok diğer kayak merkezindekilerden çok daha iyi durumda.

 

Saalbach, özellikle geçtiğimiz haftalardan bu yana yeni düşen karı da biriktirdi. Saalbach'taki kayak merkezi, aileler ve kayağa yeni başlayanlar için de oldukça ideal.

 

SAUZE D'OULX: 

İtalya'nın Fransa sınırına yakın bölgesinde yer alan Sauze d'Oulx, ülkenin en iyi kayak hizmetlerini sunan merkezlerinden. Sauze d'Oulx, Mily Way kayak bölgesinin içinde yer alıyor.

 

Merkez, bir hayli geniş ve yılın bu zamanında yeterli miktarda kayağa elverişli kar birikmiş durumda. Son günlerde yeniden soğuyan havalar da, karın tutmasına imkan sağlıyor. Sauze d'Oulx, aynı zamanda Turin Havaalanı'na yakınlığıyla ulaşım avantajı da sağlıyor.

 

DAVOS:

İsviçre'nin Davos kasabası, Dünya Ekonomik Forumu'yla önce çıksa da; aslında kasaba en güzel kayak merkezlerine ev sahipliği yapıyor. Davos-Klosters kayak bölgesi, her seviyeden kayakseverlere imkan tanıyor.

 

MURREN: 

İsviçre'nin Alp Dağları'nda yer alan Murren, pist dışı kayak için vazgeçilmez bir mekan. Son yağışlar da, bilindik standartların sağlanmasına yardımcı oluyor. Bölgede Wengen ve Grindelway olmak üzere 2 başka kayak merkezi yerleşkesi daha yer alıyor. Wengen ve Grindelway'ın yakınlarda bulunması da, pist kayağını sevenlere uygun imkanlar tanıyor.

 

VAIL: 

ABD'nin Colorado eyaletindeki Vail, kayak için gelmiş geçmiş en iyi sezonunu yaşıyor. Kar fırtınaları, kar kütlelerini oluşturmaya devam ediyor. Kayak merkezi, geçtiğimiz hafta içinde 140 cm'lik kar yağışına tanıklık etti.