Advertisement

Şehrin New York tarzı caddeleri renkli bir manzara çizerken, ülkenin tarihine de geniş bir bakış atma fırsatı sunuyor. Şehrin aynı zamanda uluslararası ürünleri cazip fiyatlarla sunan bir alışveriş noktası olması Johannesburg'un turizm potansiyelini kuvvetlendiriyor.

Eğer Johannesburg'u keşfetmeye niyetliyseniz ilk durağınız Braamfontein olmalı. Buradan güneye, Newtown'a doğru yürüdüğünüzde hem şehrin tüm panoramasına hakim bir yolculuk yapmış olacaksınız, hem de Afrika Müzesi'ne ulaşacaksınız. Üstelik eski şehir merkezine de çok yaklaşmış olacaksınız.

Eski şehir merkezinin batısına düşen endüstriyel Milpark bölgesinin içine saklanmış 44 Stanley, alışveriş için bir cennet gibi. Burası iki devasa gökdelenin arasına saklanmış eski tip bir pazar. Burada ilginç tasarımlar sunan dükkanlara ve butiklere rastlamanız mümkün. Üstelik burada ülkenin dört yanını saran uluslararası yeme-içme zincirlerinin ötesinde çok güzel kafelere de rastlayabilirsiniz.

Yolculuğun son durağı ise kentin güneyindeki Apartheid Müzesi. Bu müzede ülkenin Apartheid rejimi altında geçirdiği bunalımlı yılların bir özetini bulabilirsiniz.