Advertisement

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu Prenses Beatrice'in, geçen ay yapılan kraliyet düğününde taktığı ilginç tasarımlı şapka, eBAY'deki açık artırmada 81 bin 100 sterline satıldı.

İkinci el eşyaların açık artırmada satıldığı internet sitesi eBay'de dün sona eren satıştan elde edilen gelir, Unicef ve "Children in Crisis" adlı çocuklara yardım kuruluşlarına bağışlanacak.

Şapkayı satın alan kişinin ismi açıklanmazken, Prenses Beatrice satışla ilgili, "Şapkaya gösterilen ilgi beni şaşırttı. İki önemli yardım kuruluşuna para toplamak için bu harika bir fırsattı. Açık artırmayı kazanan, umarım benim şapkaya sahip olduğum kadar eğlenmiştir" açıklamasında bulundu.

İrlandalı ünlü şapka tasarımcısı Philip Treacy imzalı krem rengi şapka, ilginç şekliyle özellikle İngiliz basınının çeşitli benzetmelerine neden olmuştu. Şapka klozetten, ahtapota kadar birçok şeye benzetilmiş, sosyal iletişim sitesi Facebook'ta da şapkayla ilgili bir sayfa açılmıştı.

Prenses Beatrice (22), Kraliçe 2. Elizabeth'in ikinci oğlu Prens Andrew ile eski eşi York Düşesi Sarah Ferguson'un kızı.