Advertisement

''Billboard'' Dergisi tarafından Elvis Presley ve The Beatles ile birlikte 21. yüzyılın en büyük müzik ikonları arasında gösterilen, yarım yüzyılı aşkın kariyerine ''Diana'', ''My Way'', ''Having My Baby'', ''Put Your Head On My Shoulder'', ''You're My Destiny'' ve ''Lonely Boy'' gibi sayısız hit şarkıyı sığdıran Kanadalı sanatçı Paul Anka'nın eserleri Nina Simone, Buddy Holly, Frank Sinatra, Elvis Presley, Tom Jones, Michael Jackson ve Robbie Williams gibi müzik tarihinin saygın isimleri tarafından seslendirildi.

Michael Jackson'dan ''The Way You Make Me Feel'', Pet Shop Boys'dan ''It's A Sin'', Oasis'ten ''Wonderwall'' ve Nirvana'dan ''Smells Like Teen Spirit'' gibi 1980-1990'ların sevilen pop ve rock şarkılarını kendi üslubuyla seslendirdiği ''Rock Swings'' albümüyle hayran kitlesini genişleten Paul Anka, dünya çapında satışı yarım milyona varan bu albümüyle ''Billboard'' dergisinin ''En İyi Caz Albümleri'' listesinde ikinci sıraya kadar yükseldi.

İngiltere listelerinde ilk 10'a giren ünlü sanatçı, İngiltere, Fransa ve Kanada'da altın plak kazandı.

Albüm ve single satışları toplamda 80 milyonu aşan müziğin bu yaşayan efsanesi, güçlü sesi ve unutulmaz şarkılarıyla 14 Ekim'de Haliç Kongre Merkezi'nde sevenlerini popüler müzik tarihinde yolculuğa çıkaracak.