Advertisement

Güne yatay başlayan altının gram fiyatı,146 liranın hemen altında işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, dün uluslararası piyasalara paralel gün boyu yükseliş eğiliminde hareket ederek 146,4 liraya kadar yükseldi ve günü önceki kapanışa göre yüzde 1,03 artışla 145,8 liradan tamamladı.

Bugün güne yatay seyirle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.50 itibarıyla 145,9 liradan alıcı buluyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 240 lira, Cumhuriyet altını da 977 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, dün günü yüzde 0,78 artışla 1.254,43 dolar seviyelerinden tamamlamasının ardından bugüne yatay bir başlangıç yaptı ve şu dakikalarda 1.253,65 dolardan işlem görüyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş, ABD Başkanı Donald Trump'ın sağlık sigorta tasarısını ertelemesinin, küresel piyasalarda Trump'ın ekonomini politikalarını hayata geçirebileceğine ilişkin güvenin azalmasına neden olduğunu kaydetti.

Memiş, ABD'de yaşanan bu gelişmelerin sonuncunda piyasalarda risk iştahının azaldığını belirterek, dolar endeksinde ve Borsalardaki düşüşlerin yatırımcıları altına yönlendirdiğini ifade etti.