Advertisement

Adana'da bir grup BDP'li "oylarının çalınarak, değiştirildiğini" iddia ederek, ilçe seçim kurulunun yapıldığı okulun önünde polis ve görevlileri taşladı. Polis şahıslara biber gazlarıyla müdahele ederek okulun önünden uzaklaştırdı.


Edinilen bilgiye göre, sandıkların açılmaya başlanması ile Seyhan 2 ilçe seçim kurulunun bulunduğu Süreyya Nihat Oral İlköğretim Okulu'na oylar torbalar içinde getirilmeye başlandı.

Bir grup BDP'li okulun önünde "oylarının çalınarak, değiştirildiğini" ileri sürerek okulun önünde toplanmaya başladı. İlçe seçim kurulunun bulunduğu okulun önünde sloganlar atarak protesto gösterisi yapan grup okula oy getiren görevlilerin içeri girmesini engellemeye çalıştı. Bu arada polis görevlilere müdahele eden şahısları uyardı.

Uyarılara kulak asmayan BDP'liler oyları getin vatandaşlara müdahele edip oy torbalarını almaya çalışınca polis şahıslara biber gazlarıyla müdahale etti. Şahıslar ayrıca sayımı yapıldıkta sonra adliye götüren araçların da okuldan çıkmasına izin vermemek istedi. Bir kişi okula giriş yapan bir aracın üzerine atlayınca polis biber gazını kullanarak şahsı uzaklaştırdı. Bir türlü okulun önünden uzaklaşmayan gruba polis biber gazı sıkarak uzaklaştırdı.

Olay yerine çevik kuvvet ekipleri gelerek geniş güvenlik önlemleri aldı. Grup bu arada olayları görüntülemek isteyen basın mensuplarına da saldırdı.