Advertisement

Galatasaraylı futbolcu Engin Baytar, Spor Toto Süper Lig'de 20 Kasım Pazar günü Beşiktaş ile yapacakları derbi maça odaklandıklarını belirterek, ''Umarım bu seneki ilk derbimizi kazanırız'' dedi.

Galatasaray TV'de yayınlanan ''Son Pas'' programına konuk olan Engin Baytar, derbi maçın hem kendileri hem de Beşiktaş için zor geçeceğini belirterek, ''Bu seneki ilk derbimiz. Tamamen bu maça odaklandık ve konsantre olduk. Kırılma maçlarından bir tanesi. Çünkü bir mağlubiyetle puan farkı daha da yükselebilir. Biz aranın açılmasını hiç istemiyoruz. Umarım bu seneki ilk derbimizi kazanırız'' diye konuştu.

Baytar, sakatlığının tamamen geçtiğini, kondisyonla ilgili eksiklerini de maç gününe kadar tamamlayacağını belirterek, ''Büyük maçlar için kendinizi özel olarak hazırlamanıza gerek yok. Zaten o maçın atmosferi ve heyecanı sayesinde otomatik olarak motive olursunuz. Derbilerde ilk 5-10 dakika içinde yaptığınız pas hataları ya da olumlu paslar sizi maçın devamında etkiler. Eğer futbolcular yüzde 100 konsantre olmuşsa derbi maçlarını daha rahat oynar'' ifadesini kullandı.-''Burada apayrı bir sayfa açmak istiyorum''-Engin Baytar, Galatasaray'da yeni bir sayfa açarak, başarılı olmak istediğini dile getirdi.

''Sorunlu futbolcu'' tanımının kendisini yıprattığını, hatalarının çok abartıldığını dile getiren Baytar, şöyle dedi:

''Ben buraya ilk geldiğimde de belirtmiştim. İnsanların benim hakkımda kafalarında yer alan soru işaretlerini yok etmek istiyorum. Burada apayrı bir sayfa açıp, başarılı olmak istiyorum. Beni buraya çok isteyen hocalarımızı mahcup etmek istemiyorum. Şu ana kadar her şey çok iyi gidiyor. Umarım bundan sonra çok daha iyi olur.''

''Fatih Terim değil de başka bir teknik adam olsaydı, ben şu anki başarımı gösteremezdim'' diyen Engin Baytar, şunları kaydetti:

''Onun bize karşı yaklaşımlarını, dürüstlüğünü, samimiyetini gördükten sonra çalıştığım en iyi hoca diyebilirim. Gerçekten futbolcuyu çok iyi anlıyor, ne zaman ne yapacağını çok iyi biliyor. Futbolcuyu nasıl hazırlayabileceğini çok iyi biliyor. Beni yönlendirmesi, bana yardımcı olması, bana destek olması çok ayrı bir şey. Futbol dışında da çok yardımcı oluyor. Fatih Terim'in burada olması benim için çok büyük bir şans.''

Engin Baytar, sarı-kırmızılı taraftarlardan maçlarına daha fazla ilgi göstermelerini isteyerek, sözlerini şöyle tamamladı:

''Biz onları mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu saha içinde de belli oluyor. Mağlup olduğumuzda taraftarımız bizi alkışlıyorsa bu onları mutlu ettiğimizi gösterir. Bizi desteklesinler. Biz de onları şampiyonlukla, Türkiye Kupası'yla, Avrupa Kupalarına katılıp, oradaki başarılarımızla mutlu etmek istiyoruz.''