Advertisement

Beko Basketbol Ligi’nin 11. hafta mücadelesinde Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu’nda Fenerbahçe Ülker’i ağırlayan Banvit, karşılaşmadan 70-66 galip ayrıldı.

Mücadele Charles Davis’in orta mesafeli atışı ve Hakan Demirel’in üç sayılık basketi ile başlarken, ilk dakikalarda iki takım da birbirine üstünlük kuramadı ve 5. dakikada reklam molasına 9-9’luk eşitlikle girildi. Çeyreğin kalan bölümünde Erkan Veyseloğlu sonuca giden ev sahibi ekip, ilk 10 dakikalık bölümü 19-16 önde tamamladı. İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf da Bandırma temsilcisi olurken, Serkan Erdoğan’ın üç sayı çizgisinin gerisinden kaydettiği isabetlere, Hakan Demirel ve James Gist’in üçlükleri ile karşılık veren Fenerbahçe Ülker, 15. dakikada 25-26 öne geçti. Devrenin son bölümünde de başarılı dış atışlarla üstünlüğünü sürdüren Banvit, soyunma odasına 39-38’lik skor avantajı ile gitti.

İkinci yarıya Kaya Peker’in boyalı alandan bulduğu isabetlerle hızlı başlayan Sarı-Lacivertliler, dış atışlarda da Roko Ukic’ten yararlanınca 17. dakikada skoru 47-51’e getirerek yeniden üstünlüğü eline aldı. Pota altından etkili olmaya devam eden konuk takım, Serkan Erdoğan’ın dışarıdan kaydettiği isabetlere engel olamasa da final periyoduna 51-56 önde girdi. Son çeyreğe Oğuz Savaş’ın basketleri ile başlayan konuk takıma, Barış Ermiş – Kenan Bajramovic ikilisi ile yanıt veren ev sahibi ekip, skor üstünlüğünü eline alarak son 5 dakikaya 63-60’lık üstünlükle girdi. Son dakikalara girilirken Roko Ukic’in sürüklediği hücumlara Kenan Bajramovic’in sayılarıyla karşılık veren Banvit, karşılaşmadan 70-66 galip ayrıldı.

SALON: Kara Ali Acar Spor Salonu

HAKEMLER: Murat Biricik – Ahmet Ersan Ergüler – Yener Yılmaz

BANVİT (70): Erkan Veyseloğlu 3 (1 ribaund- 1 asist), Serkan Erdoğan 10, Barış Ermiş 5 (4 ribaund- 11 asist), Lance Williams 14 (1 ribaund), Edward Davis 16 (3 ribaund- 2 asist), İzzet Türkyılmaz 3 (3 ribaund- 1 asist), Keith Simmons 5 (7 ribaund), Cemal Nalga (2 ribaund- 1 asist), Clifford Hammonds 5 (3 ribaund- 1 asist), Kenan Bajramovic 9 (3 ribaund- 1 asist)

FENERBAHÇE ÜLKER (66): Roko Leni Ukic 15 (5 ribaund-4 asist), Engin Atsür (1 ribaund- 2 asist), Gasper Vidmar (2 ribaund), Kaya Peker 9 (8 ribaund-1 asist), James Gist 9 (2 ribaund-1 asist), Oğuz Savaş 8 (5 ribaund-1 asist), Hakan Demirel 8 (2 asist), Marko Tomas 5 (2 ribaund), Bojan Bogdanovic 12 (2 ribaund-2 asist)

1. PERİYOT: 19-16
2. PERİYOT: 20-22
3. PERİYOT: 12-18
4. PERİYOT: 19-10

tbf.org.tr

-Ene: Az hata yaparak çok önemli bir maçı kazandık-

Beko Basketbol Ligi maçında, Fenerbahçe Ülker'i 70-66 yenen Banvit'in Antrenörü Orhun Ene, az hata yaparak çok önemli bir maçı kazandıklarını söyledi.

Ene, çok iyi mücadele verdikleri karşılaşmayı, son periyotta akıllı oyunlarıyla kazanmayı başardıklarını belirterek, önemli bir maçtan galip gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Çok ciddi ve değerli bir rakibi yenerek, seriyi sürdürdüklerini dile getiren Ene, ''Az hata yaparak çok önemli bir maçı kazandık. Şimdi, ligin ilk yarısının son dört maçına çıkacağız. Bu maçlarda, iyi konsantre olup, az hata yaparak, seriyi sürdürmek istiyoruz. Böylece, ligin ilk maçlarında yaptığımız hataları da telafi etmeyi amaçlıyoruz'' dedi.