Advertisement

BERLİN (A.A) - 27.04.2011 - Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) lideri Borussia Dortmund'un, FC Nürnberg'de forma giyen Türk kökenli oyuncu İlkay Gündoğan ile anlaştığı bildirildi.

Bild gazetesinde yer alan bir haberde, İlkay'ın Borussia Dortmund'a transferinin kesinleştiği belirtilerek, "Dortmund orta saha oyuncusu ile anlaştı. İmzaya hazır 4 yıllık sözleşme İlkay'ın önünde duruyor" şeklinde ifade kullanıldı.

Sözleşmeye göre Borussia Dortmund'un İlkay için 5 milyon avro bonservis ücreti ödeyeceği ifade edilen haberde, İlkay'ın transferinin, 2 takımın cumartesi günü oynayacağı karşılaşmadan sonra açıklanacağı kaydedildi.

Haberde, Dortmund'un bir kez daha Şampiyonlar Ligi'ne kalması durumunda, Borussia Dortmund'un ödeyeceği transfer ücretinin 6 milyon avroya çıkacağı belirtildi.

Hamburg'un teklifine geçen hafta sonunda olumsuz yanıt veren İlkay'ın, Borussia Dortmund'da sezon başına 1,5 milyon avro kazanacağı ifade edilen haberde, daha önce Schalke 04 ve Bochum takımlarında forma giyen İlkay'ın böylelikle doğduğu bölgeye döneceği kaydedildi.

Borussia Dortmund'un menajeri Michael Zorc'un, İlkay ile anlaştıklarını doğrulamadığı, ancak görüşmelerin olumlu yönde geliştiğini söylediği bildirildi.

İlkay'ın da transferi konusunda henüz bir açıklama yapmak istemediği kaydedildi.