Advertisement

Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Cafe Crown'u karşı karşıya getirecek play-off final serisi Cumartesi günü başlıyor.

Ezeli rakiplerin 26 yıl sonra karşı karşıya geleceği final serisinde ilk karşılaşma normal sezonu lider bitiren Fenerbahçe Ülker'in ev sahipliğinde Cumartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacak. Saat 19.00'da başlayacak dev maç Spormax'ten naklen yayınlanacak.

0-0 eşitlikle başlayacak ve 4 galibiyete ulaşacak takımın 2010-2011 sezonu şampiyonu olacağı play-off final serisinin maç programı şöyle:

Cumartesi:

19.00 Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Cafe Crown (Sinan Erdem)

6 Haziran Pazartesi:

20.00 Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Cafe Crown (Sinan Erdem)

9 Haziran Perşembe:

20.00 Galatasaray Cafe Crown-Fenerbahçe Ülker (Abdi İpekçi)

11 Haziran Cumartesi:

19.00 Galatasaray Cafe Crown-Fenerbahçe Ülker (Abdi İpekçi)Gerekirse:

14 Haziran Salı:

20.00 Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Cafe Crown (Sinan Erdem)

17 Haziran Cuma:

20.00 Galatasaray Cafe Crown-Fenerbahçe Ülker (Abdi İpekçi)

19 Haziran Pazar:

19.00 Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Cafe Crown (Sinan Erdem)

Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Ahmet Araşan, final oynamalı hak eden Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Cafe Crown'un eşleşmesinin final serisine ayrı bir heyecan katacağını söyledi.

Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker ile Galatasaray Cafe Crown arasında yarın başlayacak play-off final serisi öncesinde, Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Araşan, Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Neven Spahija, Galatasaray Cafe Crown Başantrenörü Oktay Mahmuti, takım kaptanları Fenerbahçe Ülker'den Ömer Onan ile Galatasaray Cafe Crown'dan Haluk Yıldırım'ın da katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Araşan, 2010-11 sezonunun heyecanlı ve kaliteli bir sezon olduğunu belirterek, Beko Basketbol Ligi'nin her geçen yıl artan bir ilgiyi kendisine çektiğini ifade etti.

Normal sezonda 240, play-off'larda da 18 karşılaşma yapıldığını belirten Araşan, şöyle konuştu:

''Play-off maçları erken bitti ama hemen hepsi çok zevkliydi ve keyifle izledik. Final oynamayı hak eden iki takımın, çok iyi bir final serisini izlettireceklerine inanıyoruz. Türk sporunun iki önemli takımı Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Cafe Crown'ın eşleşmesi de seriye ayrı bir heyecan katacak. İki takım arasında geçmişte yapılan maçlarda Fenerbahçe'nin 54'e karşı 57 galibiyetle üstünlüğü var. Final serisinin 4 maç üzerinden yapılacağı düşünülürse, serinin iki kulübün tarihi için de önemli olduğunu düşünüyoruz.''

Ahmet Araşan, iki kulübün, rakip salona seyirci götürülmemesi yönündeki anlaşmasının final serisinde süreceğini belirtti. Araşan, serinin güvenlik önlemlerini görüşmek üzere İl Spor Güvenlik Kurulu'nun bugün bir araya geleceğini ifade etti.

Bilet satışlarının başladığını açıklayan Ahmet Araşan, karşılaşmaların ayrıca Spormax'ten canlı yayınlanacağını da sözlerine ekledi.-ANTRENÖRLER-Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Neven Spahija, zorlu bir final serisinin kendilerini beklediğini belirterek, ''İyi bir antrenöre ve iyi bir takıma karşı oynayacağız. Zorlukların farkındayız ama takımımıza güveniyoruz. Fenerbahçe Ülker en üst seviyede basketbol oynamaya devam edecek. Bir kez daha şampiyon olmak için en iyi oyunumuzu ortaya koyacağız'' şeklinde konuştu.

Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Oktay Mahmuti ise keyifli bir final serisi olacağını vurgulayarak, ''Fenerbahçe Ülker'in ne kadar değerli bir takım olduğunu ve iyi oyunculara sahip olduğunu söylemeye gerek yok. Buraya gelmeyi beklemiyorduk demiştim ama rekabetçi gücümüzden ve kimliğimizden asla vazgeçmeyeceğiz'' dedi.-KAPTANLAR-Fenerbahçe Ülker takım kaptanı Ömer Onan, finalin tüm basketbolseverler tarafından beklenen bir eşleşme olduğunu dile getirerek, ''Bu sezon bunu hak eden iki takım final oynuyor. Galatasaray Cafe Crown iyi bir sezon geçirdi. Biz de çok az maç kaybettik. Güzel maçlar seyrettirmeye çalışacağız'' dedi.

İki takımın sahada kazanmak için her şeyini ortaya koyacağını belirten Onan, ''İki takım streetball maçı için de karşı karşıya gelse seyirciler izler. Seyircilere görev düşüyor. Sahaya girilmemesi, tribünde olanın tribünde kalması gerekiyor'' dedi. Seride olay çıkmayacağına inandığını dile getiren Ömer Onan, ''Ben bir tek Haluk Yıldırım'dan korkuyorum'' şeklinde espri yaptı.

Galatasaray Cafe Crown takım kaptanı Haluk Yıldırım ise, heyecanla serinin başlamasını beklediklerini ifade ederek, ''Galatasaray camiası için çok önemli olduğunu biliyoruz. Dört maçı kazananın şampiyon olması, her iki takımı da yıpratacaktır. Her maçın ayrı bir stratejisi ve motivasyonu olacaktır. Takım olarak iyi bir form yakaladığımızı düşünüyorum. Kupayı kaldıracak güçlü bir takımız. Fenerbahçe Ülker de önemli oyunculara sahip bir ekip'' dedi.

Rakip takım oyuncularına da başarılar dileyen Haluk Yıldırım, serinin sportmence bir rekabet içinde geçmesi için herkese görev düştüğünü ifade etti.

Konuşmaların ardından iki takım başantrenörleri ve kaptanları, kupayla birlikte basın mensuplarına poz verdi.