Advertisement

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, TFF'nin bugün aldığı kararı beklenen ve verilmesi gereken bir karar olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, TFF  kararları ile ilgili şöyle denildi:

''Türk futbolunda ortaya çıkan olağanüstü durumu yasalar ve talimatlar çerçevesinde, sürecin başından bu yana Türk futbolunun çıkarlarına uygun olarak ve sağduyu ile yöneten Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun bugün aldığı kararı, beklediğimiz ve verilmesi gereken bir karar olarak değerlendiriyoruz.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na tedbirli olarak sevk edilen arkadaşlarımızla ilgili olarak da kurul üyelerinin, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun kararında açıkladığı gerekçelerle kişilerin savunma hakkını gözetir bir tutum içerisinde olacağını umuyor ve bekliyoruz.''

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu'nun bugün açıklanan kararlarla ilgili olarak önümüzdeki günlerde yapacağı toplantının ardından açıklamada bulunacağı öğrenildi.

Manisaspor Kulüp Başkanı Kenan Yaralı, ''TFF doğru hareket ediyor'' ifadelerini kullanırken Sivasspor Kulübü Başkan Vekili Erdal Sarılar, alınan kararlardan çok memnun olduklarını belirterek, kulüplerinin bu süreçten aklanarak çıkması halinde daha da memnun olacaklarını söyledi.