Advertisement

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında ifade verdikten sonra Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinden ayrıldı.

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturmayı yürüten özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından ifadesine başvurulan Demirören, adliyeden ayrılışı sırasında basın mensuplarının ısrarlı soruları üzerine ''Ben öncelikle sayın savcıma nezaketinden dolayı teşekkür ediyorum. Sadece bilgim alındı.'' dedi.

''Serdal Adalı'yla ilgili mi bilginiz alındı?'' şeklindeki soru üzerine Demirören, ''Genel Türk futboluyla ilgili'' dedi.

Demirören'in avukatı Cemalettin Mutlu da, basın mensuplarının soruları üzerine ''Bilgisine başvuruldu, sadece bu kadar'' diye konuştu.

Demirören'in hangi sıfatla ifade verdiğine ilişkin soru üzerine de Mutlu, ''Bilgi sahibi olarak ifade verdi. Arkadaşlar ayrımı iyi yapın, müşteki değil, şüpheli değil sadece bilgi sahibi olarak'' dedi.

Bu arada Demirören'e destek olmak için kardeşi Tayfun Demirören ve Beşiktaş Jimnastik Kulübünün 2 yöneticisinin de adliye geldiği görüldü. Bu kişiler Demirören ile birlikte adliyeden ayrıldı.