Advertisement

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'nde (E) Grubu'nda Dinamo Kiev (Ukrayna), Stoke City (İngiltere) ve Maccabi Tel Aviv (israil) ile eşleşti.

Monaco'da yapılan kura çekiminde 2. torbada yer alan Beşiktaş, seri başı takımlardan Dinamo Kiev ile (E) Grubu'na düştü.

Kura çekiminde, Beşiktaş'ın grubuna 3. torbadan Stoke City, 4. torbadan ise Maccabi Tel Aviv geldi.

UEFA Avrupa Ligi'nde ilk maçlar 15 Eylül'de yapılacak ve gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar, bir üst tura yükselecek.

Maç takvimi şöyle:

1. hafta: 15 Eylül

2. hafta: 29 Eylül

3. hafta: 20 Ekim

4. hafta: 3 Kasım

5. hafta: 30 Kasım-1 Aralık

6. hafta: 14-15 Aralık

ANKARA (A.A) - 26.08.2011 - UEFA Avrupa Ligi'nde grup kuraları çekildi.

Monaco'daki kura çekiminde Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi (E) Grubu'nda Dinamo Kiev (Ukrayna), Stoke City (İngiltere) ve Maccabi Tel Aviv (İsrail) ile eşleşti.

UEFA Avrupa Ligi'nde ilk maçlar 15 Eylül'de yapılacak ve gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar, bir üst tura yükselecek.

UEFA Avrupa Ligi finali, 19 Mayıs 2011'de Münih'te oynanacak.

Kuralar sonucu gruplardaki eşleşmeler şöyle oluştu:

A Grubu

-------

Tottenham Hotspur (İngiltere)

Rubin Kazan (Rusya)

PAOK (Yunanistan)

Shamrock Rovers (İrlanda)



B Grubu

-------

FC Kopenhag (Danimarka)

Standard Liege (Belçika)

Hannover 96 (Almanya)

Vorskla Poltava (Ukrayna)



C Grubu

-------

PSV Eindhoven (Hollanda)

Hapoel Tel-Aviv (İsrail)

Rapid Bükreş (Romanya)

Legia Varşova (Polonya)



D Grubu

-------

Sporting Lizbon (Portekiz)

Lazio (İtalya)

FC Zürih (İsviçre)

FC Vaslui (Romanya)



E Grubu

-------

Dinamo Kiev (Ukrayna)

Beşiktaş

Stoke City (İngiltere)

Maccabi Tel-Aviv (İsrail)



F Grubu

-------

Paris Saint-Germain (Fransa)

Athletic Bilbao (İspanya)

Salzburg (Avusturya)

Slovan Bratislava (Slovakya)



G Grubu

-------

AZ Alkmaar (Hollanda)

Metalist Karkiv (Ukrayna)

Austria Wien (Avusturya)

Malmö (İsveç)



H Grubu

-------

Braga (Portekiz)

Club Brugge (Belçika)

Birmingham City (İngiltere)

Maribor (Slovenya)



I Grubu

-------

Atletico Madrid (İspanya)

Udinese (İtalya)

Rennes (Fransa)

Sion (İsviçre)



J Grubu

-------

Schalke 04 (Almanya)

Steaua Bükreş (Romanya)

Maccabi Hayfa (İsrail)

AEK Larnaka (Kıbrıs Rum kesimi)



K Grubu

-------

Twente (Hollanda)

Fulham (İngiltere)

Odense (Danimarka)

Wisla Krakow (Polonya)



L Grubu

-------

Anderlecht (Belçika)

AEK (Yunanistan)

Lokomotiv Moskova (Rusya)

Sturm Graz (Avusturya)