Advertisement

Tarım ürünlerinin ithalatında yetkili gümrüklere yenileri eklendi

Tarım ürünlerinin ithalatında yetkili gümrüklere yenileri eklendi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kontrolüne tabi bazı ürünlerin girişinde yetkili gümrüklere yenileri eklendi

30 Ekim 2017 Pazartesi, 10:25 Güncelleme: 30 Ekim 2017 Pazartesi, 10:29

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kontrolüne tabi bazı ürünlerin girişinde yetkili gümrüklere yenileri eklendi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, zirai karantina kontrolüne tabi orman ürünlerinin (eşya beraberinde gelen ahşap ambalaj malzemeleri hariç) Türkiye gümrük bölgesine girişine yetkili gümrük idarelerine Rize Gümrük Müdürlüğü de eklendi.

Zirai karantina kontrolüne tabi diğer bitki ve bitkisel ürünlerin girişine yetkili gümrük idareleri listesine ise Çanakkale, Kars ve Rize Gümrük Müdürlükleri eklendi.

Kars Gümrük Müdürlüğü, Demir İpekyolu Gümrük Müdürlüğü'nün kuruluş çalışmaları tamamlanıncaya kadar, demiryolu ile gelen zirai karantina kontrolüne tabi diğer bitki ve bitkisel ürünlerle ilgili olarak belirlenen işlemleri gerçekleştirmeye yetkili olacak.

Serbest dolaşıma giriş rejimi, dahilde işleme rejimi, hariçte işleme rejimi, gümrük kontrolü altında işleme rejimi ve geçici ithalat rejimine tabi tutulmak istenen gıda, gıda ve yem sanayisinde kullanılan bitkisel ürünler ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin ithalatında, gıda ve yem güvenilirliğine ilişkin resmi kontrollerin yapılacağı il gıda, tarım ve hayvancılık müdürlükleri listesine Kars ve Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri eklendi.

 

 ÖNE ÇIKAN HABERLER
TARIM EMTİA
Son %
PAMUK 63,07 2,20
KAKAO 2.467,00 1,11
KAHVE 107,30 -1,20
© haberturk.com
Yukarı