Advertisement

KFC Türkiye tekrar satılıyor

KFC Türkiye tekrar satılıyor

Geçtiğimiz kasım ayında Abraaj Group tarafından Yum Brands'dan satın alınan KFC Türkiye'nin, tekrar satışa sunulacağı öğrenildi

19 Nisan 2018 Perşembe, 10:54 Güncelleme: 19 Nisan 2018 Perşembe, 15:44

KFC Türkiye, Aralık 2017'de Dubai merkezli yatırım şirketi Abraaj Group tarafından Yum Brands'dan satın alınmıştı. Abraaj, KFC'yi aralık ayında satın alırken finansman temin ettiği 6 milyar dolar büyüklüğündeki global satın alma fonunu iptal etme yönünde bu yılın başlarında aldığı karar nedeniyle KFC'yi elden çıkarmayı gündemine aldı.

WSJ'nin haberine göre global satın alma fonunun iptal edilmesi, Abraaj'ın 3 milyar dolar büyüklüğünde bir kaynağı yatırımcılara iade etmesi anlamına geliyor. Konuya yakın kaynaklar WSJ'ye yaptıkları açıklamalarda, "KFC Türkiye, iptal edilen yeni fonun bir parçasıydı ve şimdi Abraaj ne yapılabileceğine dair seçenekler bulmaya çalışıyor.

Değerlendirilmekte olan seçeneklerden biri KFC Türkiye'nin 2016'da Türk şirketlerine destek için oluşturulan 526 milyon dolar tutarındaki sermaye havuzuna transfer etmek" ifadelerini kullandılar.

Abraaj ise yaptığı açıklamada, her hangi bir varlığın zorunlu olarak satılması ihtiyacı olmadığını, KFC Türkiye'nin satılması halinde bunu şirketin temel göstergeleri çerçevesinde yapacağını vurguladı.

 ÖNE ÇIKAN HABERLER
TARIM EMTİA
Son %
PAMUK 66,22 0,21
KAKAO 2.514,00 0,64
KAHVE 109,45 -3,01
© haberturk.com
Yukarı