Advertisement

Tavukçuluk sektörünün önde gelen şirketlerinden Keskinoğlu’nun geçtiğimiz ay konkordato ilan etmesi piyasada ciddi bir yankı yarattı.

Keskinoğlu Yönetim Kurulu, şirketi konkordatoya götüren sürece ve bundan sonra izlenecek stratejilere dair Bloomberg HT Tarım Editörü İrfan Donat'a özel açıklamalarda bulundu.

Konkordato talebini, mali tabloları baz alarak 'nakit sıkışıklığı' açısından sunduklarını belirten şirket yönetimi, "Nakit sıkışıklığımızı çözdüğümüz anda konkordatoyu hakim onayı ile kaldırtabiliriz. Biz bu aşamada sadece süre talep ettik, borçlarımızdan herhangi bir indirim talebinde bulunmadık" açıklamasında bulundu.

Aktif değer satışı, ortaklık gibi konuların da gündemlerinde olduğunu ifade eden Keskinoğlu yönetimi, şirketin bundan sonraki yol haritasına dair şu açıklamalarda bulundu: "Şu anda öncelikli olarak operasyonel maliyetlerimizi azaltacak bazı küçülme adımları attık, kârlılık odaklı büyüme stratejisi izliyoruz. Satış kanallarımızı konsolide ediyoruz, üretimimizi yumurta üzerine yoğunlaştırıyoruz. Bir taraftan ilave finansman için çeşitli kurumlarla görüşüp kaynak yaratmak üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz." Keskinoğlu'nun Bloomberg HT'ye özel açıklamalarının detaylarını Tarım Editörü İrfan Donat'ın köşe yazısında okuyabilirsiniz.