Advertisement

Bartın’da, AK Parti Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışını yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, burada yaptığı konuşmada, ülkenin bekası, geleceği için 2023, 2053 ve 2071'e kadar güçlü şekilde ilerlemesi için çalıştıklarını söyledi.

Kaya, 17 yıldır milletten aldıkları destekle 81 milyona hizmet verdiklerini, milletin de milli iradenin üzerinde bir güç tanımadığını 15 Temmuz'da gösterdiğini anlatarak, şöyle konuştu:

"O gece ben de 6 aylık çocuğumu evde bırakarak Meclis’e gittim. Bombalara rağmen orayı terk etmedik. Milletimizin iradesine biz de sımsıkı sahip çıktık. 251 şehidimiz, 2 bin 197 gazimiz var. 15 Temmuz'u bu millet unutmadı, unutmayacak. Ama 15 Temmuz’un ardından ülkemizin üzerinde hain planlar kuranlar boş durmuyor. Ağustos ayında başladılar, ekonomik saldırıyla bizi diz çöktürmek istiyorlar. Ama yeni hükümet sistemimiz, hızlı karar alma mekanizmamız sayesinde mücadelemizi sürdürüyoruz. Şimdi gıda terörüyle bir şekilde vatandaşlarımıza zarar vermek istiyorlar. Bununla da çok güçlü şekilde mücadele ediyoruz. 50 farklı noktada tanzim satışlar kuruldu ve bakın fiyatları bir bir düşürüyorlar. Fiyatlar marketlerde de düşecek, pazarlarda da düşecek. Çünkü yaptıkları adeta bu milletin boğazıyla oynamak."