Advertisement

ANTALYA (A.A) – Desnet Yazılım üst yöneticisi Ömer Ekinci (27), Türkiye'nin ilk global sosyal paylaşım sitesi quizy.me'yi kurdu. 100 günde 1 milyon ziyaretçiye ulaşan site, dünyada en çok ziyaret edilen 100 site arasına girdi.

Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu tarafından düzenlenen ''3. Ulusal Akdeniz Girişimcilik Zirvesi'' Atatürk Konferans Salonu'nda yapıldı. Zirvenin konuğu, İstanbul Ticaret Odası 2009-2010 yılının genç girişimcisi ödüllü Desnet Yazılım üst yöneticisi Ömer Ekinci oldu. Ekinci, ''büyük başarıların öyküleri'' başlıklı oturumda, üniversite öğrencileriyle deneyimlerini paylaştı.

-FACEBOOK'A RAKİP-

''Haddimi hiç bilmedim'' diyen Ömer Ekinci, ''Bize hep sınır koydular ama ben facebook, twittere rakip sosyal ağ yapma kararı aldım. Buna çok karşı çıkan oldu. Türkiye'nin ilk global sosyal paylaşım sitesi quizy.me'yi kurduktan sonra 'gavurlar yine yapmış' diye yorumlar geldi. İşte o gavur benim'' dedi.

Quizy.me'de diğer sosyal paylaşım sitelerinden farklı olarak soru sistemi bulunduğunu ve bu soruları kayıtlı olmasa da herkesin görme şansının bulunduğunu anlatan Ekinci, Çince, Rusça, Türkçe ve İngilizce yayını olan quizy.me'nin en çok ziyaret edilen 100 site arasında yer aldığını belirtti.

Ekinci, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Günde 10 bin kişi sisteme girip soru cevaplıyor. 100 gündür yayındayız, bir milyon ziyaret aldık, kısa sürede iki milyon üyeye sahip olmayı hedefliyoruz. Türk sitesi olarak dünyadaki en büyük üç sosyal paylaşım sitesi arasında yer alacağız.''