Advertisement

TİM Başkanı İsmail Gülle Bloomberg HT'ye İş Bankası'yla bugün yapılan 500 milyon dolarlık kredi anlaşmasıyla KOBİ'lerin finansmanının amaçlandığını belirtti.

Gülle "Pandemi sürecinde Cumhurbaşkanımızın açıkladığı paket, daha sonra Hazine ve Maliye Bakanımızın açıkladığı finans paketleriyle bu süreçten sanayici ve ihracatçımızın en az etkiyle çıkması amaçlandı. Süreç gayet başarıyla yönetildi ve çok ciddi kredi genişlemesi sağlandı. Bu dönemde diğer bankaların da bizlerle yaptığı işbirliği çerçevesinde hem kredileri çeşitlendirmek, hem de içeriği genişletmek adına bugün de İş Bankası'yla 500 milyon dolarlık bir kredi anlaşması yaptık. Burada amacımız KOBİ boyutundaki firmaların finansmanı." diye konuştu.

TİM tarihinde ilk defa İş Bankası'yla TİM Kart oluşturulduğunu belirten Gülle ihracatçıların seyahatlerinde kullanacağı bir kart hizmeti sağlayacaklarını söyledi.

İHRACATTA REKOR BEKLENTİSİ

İhracatta en düşük rakamların Nisan ayında görüldüğünü, Mayıs'ta toparlanma olduğunu kaydeden Gülle Haziran ayında da Mayıs rakamının yakalanacağını söyledi. Gülle ay sonunda da geçen senenin üstünde bir ihracat rakamını paylaşacağız. Kısa zamanda toparlandık, ihracat hiç kesintiye uğramadı. Bu konuda verilen destekler de toparlanmada önemli oldu. Önceki rekorlarımıza inşallah Temmuz ve sonraki aylarda ulaşacağımıza inanıyoruz" ifadesini kullandı.