Advertisement
HABERLER ABONE OL

Kaspersky'den yapılan açıklamaya göre, şirketin TI raporları, otomobil üreticilerinin sektöre özgü güvenlik tehditlerini derinlemesine analiz etmesini sağlıyor ve kötü niyetli kişiler tarafından araçlara, bağlı araç altyapılarına ve araçla ilgili diğer sistemlere yönelik saldırılar geliştirmek için kullanılabilecek yöntemleri tespit ediyor.

Karşılaşılan pek çok vaka, otomotiv endüstrisinde güvenliğine olan ilginin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Bağımsız araştırmacılardan ve otomotiv meraklılarından siber suçlulara kadar otomotivde güvenliğin odak noktası gömülü cihazların güvenliğinden araçların genel güvenliğine doğru bir kayma yaşadı. Bu, saldırı tekniklerinin artmasına ve üreticilerin bunlara karşı korunmak için uyması gereken yeni yasal gereksinimlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Her rapor, siber olaylar, son güvenlik çalışmaları, konferanslar, konuşmalar, topluluk forumları gibi otomotiv endüstrisindeki siber saldırılarla ilgili teknolojik eğilimlere genel bir bakış ve analiz sunmanın yanı sıra araçlara dair back-end hizmetlerini hedefleyen olası saldırı vektörleri hakkında da bilgiler içeriyor.

Raporda üst düzey yönetici özeti, tehdit açıklamaları ve önerilerin yanı sıra OEM için özelleştirilmiş yüksek riskli etkinlikler ve güvenlik açıklarına ilişkin bildirimler de yer alıyor.

TI raporu, acilen çözülmesi gereken bir tehdit bulursa müşteri derhal bilgilendiriliyor.