Cüneyt Başaran
Cüneyt Başaran

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı. Kariyerine finans sektöründe başlayan Cüneyt Başaran, İstanbul’da ABank ve BNP’de trader olarak görev aldı. Daha sonra Londra’ya yerleşip Commerzbank ve Standard Bank’ta Türkiye Masası Şefi pozisyonunda çalıştı. 2010 yılında medya sektörüne geçti. Halen Bloomberg HT Televizyonu ve Bloomberght.com Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinin yanı sıra Gazete Habertürk’te köşe yazıları yazmaya devam ediyor.

Gökhan Şen
Gökhan Şen

Marmara Üniversitesi 'Aktüerya' Bölümü mezuniyeti sonrası, 2007 yılında Finans Bölümü üzerine master yaptı. 2007 yılında Ata Yatırım’da Yatırım Danışmanı olarak kariyerine başladı, 2009 yılından itibaren Fon ve Portföy Yöneticisi olarak devam etti. 2010-2013 yılları arasında Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak görev aldı. 2013-2015 yılları arasında Ak Yatırım'da Uluslararası Piyasalar Araştırma Müdürü olarak çalıştı. Şu an Bloomberg HT Televizyonu’nda Ekonomi Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.

Ali Çağatay
Ali Çağatay

Gazeteciliğe Ankara'da başladı. Uzun yıllar parlamento muhabiri olarak çalıştı. Dergi haberciliğinin en güçlü ve dinamik olduğu bir dönemde Aktüel Dergisi'nin kuruluş kadrosunda yer aldı ve burada yaptığı haberlerle çok sayıda ödül aldı. Ciner Grubu'nda çalışmaya başlamadan önce 2 ayrı haber kanalının kurucu haber müdürlüğünü yaptı. Radikal Gazetesi'nin kuruluş çalışmalarında rol üstlendi. Habertürk TV'de haber merkezini yönetti. Kuruluşundan itibaren Bloomberg HT'nin Haber Koordinatörü

Açıl Sezen
Açıl Sezen

Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı. 2010 yılında anchor olarak  kadrosuna katıldığı Bloomberg HT’de, bu görevine ek olarak Radyo Genel Yayın Yönetmenliği görevini de yürütmektedir. Daha öncesinde Vatan Gazetesi Ekonomi Müdürlüğü yaptı, uzun yıllar Doğuş Medya Grubu ve Sabah Gazetesi’nde ekonomi ve finans alanında haberci ve yönetici olarak çalıştı. 2006-2015 yılları arasında Gazeteport ve The Lira adlı haber ve finans sitelerinde yönetici ortak olarak görev üstlendi.

Aslı Şafak
Aslı Şafak

Mülkiye’de ekonomi okudu. Okurken çalışmaya başladı. Önce gazetelerin, ardından televizyonların rahleyi tedrisinden geçti. Uzun yıllar Ankara’da muhabirlik yaptı, haber programları hazırladı, sundu. Ülkeyi yönetenlerle röportajlar gerçekleştirdi. 7 yıl Londra’da yaşadı, köşe yazdı. 2010 yılından bu yana İstanbul’da, Bloomberg HT Televizyonu’nda ekonomi anlatıyor.  BloombergHT Radyo'da Aslı Faslı programını yapıyor. Nişantaşı Üniversitesi'nde ekonomi dersleri veriyor. Bana Bana Hep Bana kitabının yazarı. Dünyada 18 dakikayla sınırlı ve ilham veren TED Talks konuşmacılarından.

Barış Esen
Barış Esen

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Barış Esen, Galatasaray Üniversitesi Bölgesel ve Stratejik Etüdler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Gazetecilik ve televizyonculuk mesleğine 2004 yılında CNN Türk Dış Haberler Servisi’nde başladı. 2005 yılından 2010 yılı başına dek SKY Türk haber kanalında çalıştı. 2010 yılından itibaren kuruluş kadrosunda yer aldığı Bloomberg HT’de sunucu-editör olarak görev yapmaktadır. Televizyonda Küresel Piyasalar ve 30 Dakika, radyoda ise Barış’ın Sesi programlarını sunuyor.

Zeynep Erataman
Zeynep Erataman

Zeynep Erataman 1997'de İtalyan Lisesi’ni bitirdi. 2001 yılında ABD’de Tufts Üniversitesi’nden Matematik ve Ekonomi dallarında dereceyle mezun oldu. Harvard Üniversitesi’nden Finans Muhasebesi sertifikası var. Finans ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösterdikten sonra Kasım 2008'de CNBC-e'de editörlük ve sunuculuk kariyerine başladı. Kanal kapanana kadar Dış Haber Müdürlüğü görevini üstlendi. Kasım 2015'de katıldığı Bloomberg HT Televizyonu’nda İlk Söz ve Piyasa Masası, Bloomberg HT Radyo'da ise Çapraz Kur programlarını sunuyor.

Arzu Maliki
Arzu Maliki

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini American University Washington DC. Uluslararası İletişim Bölümü’nde tamamladı. 2009'da Vatan Gazetesi’nde Dış Haberler Servisi’nde görev yaptı. 2010 yılında muhabir olarak kadrosuna katıldığı Bloomberg HT Televizyonu’nda, 2015'ten bu yana Üst Düzey programını hazırlayıp sunuyor. Ekonomi Gazetecileri Derneği üyesidir

Hande Berktan
Hande Berktan

1997 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Hande Berktan, 2006 yılında Skytürk Televizyonu Ekonomi Servisi’nde medya sektörüne adım attı. Ardından TGRT Haber’de görev yaptı. 2010 yılından beri kuruluş kadrosunda yer aldığı Bloomberg HT’de kariyerine devam ediyor. Hande Berktan, Bloomberg HT’de İş Dünyası ve Gündem Teknoloji programlarının sunuculuğunu yapmaktadır.

Güzem Yılmaz
Güzem Yılmaz

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, yine aynı üniversitenin İşletme Fakültesi Finans  Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. 2011 yılında finans sektörüne atıldı ve aracı kurumların ekonomik araştırmalar departmanlarında görev aldı. 2013 Haziranı’nda Araştırma Uzmanı olarak geldiği Bloomberg HT Televizyonu’nda Risk Yönetimi, Sektör Raporu ve Forex Dünyası programlarını sunuyor.

Gizem Uzuner
Gizem Uzuner

Kocaeli Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Amerika ve Yunanistan’da çeşitli şirketlerin finans departmanlarında çalıştı. Gedik Yatırım Holding Kaldıraçlı İşlemler Departmanı’nda ve Destek Menkul Değerler’de görev aldı. Sermaye Piyasası Kurulu’nun yetkilendirmesiyle Türev Araçlar ve İleri Düzey lisanslarına sahip. 2015’de kadrosuna dahil olduğu Bloomberg HT Araştırma Ekibi’nde Araştırma Uzmanı olarak kariyerine devam ediyor.

İrfan Donat
İrfan Donat

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimi aldıktan sonra ABD'ye taşınarak yüksek lisansını Southern Polytechnic State University'de işletme üzerine yaptı. Gazeteciliğe 1997 yılında Milliyet Gazetesi'nde başladı. 2009-2012 yılları arasında Sabah Gazetesi'nde ekonomi editörü olarak çalıştı. Enerji, tarım ve gıda sektörüne yönelik haber, araştırma ve röportajlara imza attı. 2013 yılından bu yana Bloomberg HT'de tarım editörü olarak görev alıyor. Eylül 2014'ten bu yana Bloomberg HT Televizyonu’nda Tarım Analiz programını hazırlayıp sunuyor. Akıllı Tarım programını da sunan İrfan Donat, www.bloomberght.com sitesinde de tarım ve gıda sektörüne yönelik köşe yazıları yazıyor.

Ahmet Öz
Ahmet Öz

Lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi'nde tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Meslek hayatına Dünya Gazete'sinde başladıktan sonra, çeşitli basın kuruluşları ve veri dağıtım şirketlerinde çalıştı. BloombergHT.com'un kuruluşunda görev aldı ve halen bu sitenin Haber Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Süheyla Yılmaz Şener
Süheyla Yılmaz Şener

Bloomberg HT'nin Proje Yöneticisi sıfatını taşımaktadır, 2010 yılından beri çalıştığı kurumda öncesinde Editör ve Haber Şefi görevlerini üstlenmiştir. Aynı zamanda dijital platformların ekran yüzüdür. BloombergHT Radyo'da Emlak Hattı ve BES Hattı programlarını hazırlayıp sunmaktadır.  Marmara Üniv. İletişim Fak. RTS mezunudur, ileri derecede İngilizce bilmektedir.

Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu
Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu

Uludağ Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü mezunudur. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans yaparken araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamış ve aynı fakültede 2001 yılı sonuna kadar doçent olarak görev yapmıştır. 2005 yılı Ocak ayından itibaren Trakya Üniversitesi İİBF’de profesör olarak çalışma yaşamına devam etmektedir. Ekonomi alanında çok sayıda kitabı bulunan Uzunoğlu aynı zamanda Bloomberg HT Televizyonu’nda yorumculuk yapıyor.  

Prof.Dr. Burak Arzova
Prof.Dr. Burak Arzova

Marmara Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü Muhasebe-Finansman Ana Bilim Dalı’ndan mezun oldu. 1994 Yılı Eylül ayında araştırma görevlisi olarak başladığı akademik hayatında, 2000 yılında doktor, 2001 yılında Yardımcı Doçent, 2004 yılında ise Doçent ünvanlarını aldı. 2009 yılında Profesör olarak atanan Arzova, halen Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde öğretim üyesidir.

Kendi üniversitesinde ve çeşitli vakıf üniversitelerinde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler veren Arzova’nın 13 adet kitabı, ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda yayınlanmış makalesi mevcuttur. Bloomberg HT Televizyonu’nda yorumculuk yapmaktadır.

Prof.Dr. Erhan Aslanoğlu
Prof.Dr. Erhan Aslanoğlu

ODTÜ Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını İngiltere’de Reading Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. Doktorasını Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nde yapan Aslanoğlu aynı üniversitede profesör oldu. Piri Reis Üniversitesi Ekonomi Finans Bölümü’nde öğretim üyesi olarak akademik kariyerine devam ediyor. Aynı zamanda Bloomberg HT Televizyonu’nda yorumculuk yapmaktadır. Makro ekonomi, uluslararası ekonomi, Türkiye ve dünya ekonomisi uzmanlık alanıdır.

Ateşan Aybars
Ateşan Aybars

İTÜ’den Elektronik Yüksek Mühendisi olarak mezun olduktan sonra akademik çalışmalarına Kanada’da devam etti. 1975 yılından itibaren Kanada Atom Enerjisi Komisyonu ve Ontario Hydro Nükleer santrallarında çalıştı. 1981 yılında finans dünyasına geçerek geliştirdiği Teknik Analiz Modeli ile Ontario Securities Commission’dan Commodity Trading Manager lisansı aldı. 1993 yılında Türkiye’ye dönerek teknik analiz, türev piyasalar ve risk yönetimi seminerleri verdi ve çeşitli finansal kuruluşlara yatırım danışmanlığı yaptı. 1999’dan itibaren medyada ekonomi yorumları yapmaya başlayan Aybars, 2010 yılından bu yana Bloomberg HT Televizyonu’nda yayınlanan Risk Yönetimi programında yorumcu olarak ekrana çıkıyor.

Ali Ağaoğlu
Ali Ağaoğlu

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.  Anadolu Kredi Kartları A.Ş.’de bölüm yöneticiliği ve sonrasında Standard Chartered Bank’ın İstanbul, Westdeutsche Landesbank’ın İstanbul ve Moskova şubelerinin hazine bölümlerinde çalıştı. ARAMS’ta yönetici ortak olarak görev alan Ağaoğlu, ayrıca Socar Türkiye’nin Finansal Risk ve Hazine Koordinatörlüğü’nü yürütüyor. 2009-2013 yılları arasında Fortune Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmenliği’ni yaptı. 2004 yılından bu yana Vatan Gazetesi’nde finansal piyasalardaki gelişmelerle ilgili günlük yorumlar yazan Ağaoğlu, Bloomberg HT Televizyonu’nda da yorumculuk yapıyor.

Vedat Özdan
Vedat Özdan

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Amerika’da North Carolina State University’de tamamladı. Maliye Başmüfettişi, Başbakanlık Danışmanı, Maliye Bakanlığı Bakan Özel Danışmanı görevlerinde bulundu. Avrupa Konseyi Denetim Kurulu üyeliği yaptı. Çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik, danışmanlık ve yönetim kurulu üyeliği pozisyonlarında çalıştı. Halen Bloomberg HT Televizyonu ve Radyosu’nda yorumculuk yapıyor.

Fatih Keresteci
Fatih Keresteci

2000 yılında iş hayatına HSBC Bank Türkiye'de başlayan Fatih Keresteci 16 yıl boyunca bankanın çeşitli bölümlerinde farklı görevler üstlendi. 2015 yılından itibaren Hazine Satış ve Pazarlama Bölümü'nde Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak çalışan Keresteci Eylül 2016'da aldığı kararla bankacılık kariyerini sonlandırdı. Kurumsal firmalara finansal ve ekonomik danışmanlık sunmak, eğitim ve araştırma hizmeti götürmek amacıyla kurmuş olduğu DNG Danışmanlık, Eğitim ve Araştırma Ltd.Şti ile kariyerini sürdürmektedir. Aynı zamanda Bloomberg HT Televizyonu’nda yorumculuk yapmaktadır.

Ercan Uysal
Ercan Uysal

Lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra, Northeastern University’de ekonomi yüksek lisansı yaptı. Sermaye piyasalarında bankacılık sektör analisti ve stratejist olarak 20 yıllık tecrübeye sahiptir. Integras’ın kuruluşundan önce Standard Ünlü araştırma departmanını yöneten Uysal, kariyeri boyunca UniCredit, E2 Research ve Societe Generale’de çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır. Halen Bloomberg HT Televizyonu’nda yorumculuk yapıyor.

 

Gizem Öztok Altınsaç
Gizem Öztok Altınsaç

2001 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. 2004 yılında Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.'de ekonomist olarak göreve başlayan Altınsaç, 2012-2016 yılları arasında aynı kurumda başekonomistlik görevini yerine getirdi. Bu zaman zarfında Türk Telekom gibi büyük halka arzlarda ve kurumsal satış süreçlerinde de yer alan Altınsaç, 2011 yılından bu yana Bloomberg HT'de yorumcu olarak her hafta yayın yapmaktadır. Altınsaç aynı zamanda, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak, finans ve iktisat alanında dersler vermektedir.

Yukarı