Advertisement
Açıl Sezen
Açıl Sezen

Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı. 2010 yılında anchor olarak  kadrosuna katıldığı Bloomberg HT’de, bu görevine ek olarak Radyo Genel Yayın Yönetmenliği görevini de yürütmektedir. Daha öncesinde Vatan Gazetesi Ekonomi Müdürlüğü yaptı, uzun yıllar Doğuş Medya Grubu ve Sabah Gazetesi’nde ekonomi ve finans alanında haberci ve yönetici olarak çalıştı. 2006-2015 yılları arasında Gazeteport ve The Lira adlı haber ve finans sitelerinde yönetici ortak olarak görev üstlendi.

Ahmet Öz
Ahmet Öz

Lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi'nde tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Meslek hayatına Dünya Gazete'sinde başladıktan sonra, çeşitli basın kuruluşları ve veri dağıtım şirketlerinde çalıştı. BloombergHT.com'un kuruluşunda görev aldı ve halen bu sitenin Haber Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Ali Çağatay
Ali Çağatay

Gazeteciliğe Ankara'da başladı. Uzun yıllar parlamento muhabiri olarak çalıştı. Dergi haberciliğinin en güçlü ve dinamik olduğu bir dönemde Aktüel Dergisi'nin kuruluş kadrosunda yer aldı ve burada yaptığı haberlerle çok sayıda ödül aldı. Ciner Grubu'nda çalışmaya başlamadan önce 2 ayrı haber kanalının kurucu haber müdürlüğünü yaptı. Radikal Gazetesi'nin kuruluş çalışmalarında rol üstlendi. Habertürk TV'de haber merkezini yönetti. Kuruluşundan itibaren Bloomberg HT'nin Haber Koordinatörü.

Arzu Maliki
Arzu Maliki

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini American University Washington DC. Uluslararası İletişim Bölümü’nde tamamladı. 2009'da Vatan Gazetesi’nde Dış Haberler Servisi’nde görev yaptı. 2010 yılında muhabir olarak kadrosuna katıldığı Bloomberg HT Televizyonu’nda, 2015'ten bu yana Üst Düzey programını hazırlayıp sunuyor. Ekonomi Gazetecileri Derneği üyesidir

Barış Esen
Barış Esen

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Barış Esen, Galatasaray Üniversitesi Bölgesel ve Stratejik Etüdler Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden doktora derecesini aldı. Gazetecilik ve televizyonculuk mesleğine 2004'te CNN Türk Dış Haberler Servisi’nde başladı. 2005 yılından 2010 yılı başına dek SKY Türk haber kanalında muhabir,editör ve sunucu olarak çalıştı. 2010'dan itibaren kuruluş kadrosunda yer aldığı Bloomberg HT’de sunucu-editör olarak görev yapmaktadır. Televizyonda Küresel Piyasalar ve Ekonomik Görünüm, radyoda ise Barış’ın Sesi programlarını sunuyor.

 

Buse Biçer
Buse Biçer

Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Uluslararası İşletmecilik Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Meslek hayatına 1999’da Sakarya’da, yerel bir televizyonda editör/spiker olarak başladı. Flash TV – NTV - Kanal 24’te muhabirlik deneyiminin yanı sıra Kanal 24’te haber spikerliği ve Kanal 7'de ekonomi ve haber programları hazırlayıp sundu. 2009’da Habertürk TV’ye geçen Biçer, Aralık 2018’de Bloomberg HT’ye transfer oldu. “Kapanışa Doğru” ve “Günden Kalanlar” programlarının sunuculuğunu yapıyor.

Cumhur Örnek
Cumhur Örnek

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olduktan sonra, işletme yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi'nde tamamladı. Bankacılık hayatına EgeBank’ta başladı. Uzun yıllar DenizBank Finansal Hizmetler Grubu'nda hazine bölümlerinde çeşitli unvanlarda görev aldı. Deniz Yatırım, Ata Yatırım ve Ahlatcı Yatırım’da Kaldıraçlı İşlemlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2019 yılında Araştırma Müdürü olarak Bloomberg HT’ye katıldı. Bloomberg HT Televizyonu’nda Akıllı Para’yı hazırlayıp sunuyor.

Cüneyt Başaran
Cüneyt Başaran

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı. Kariyerine finans sektöründe başlayan Cüneyt Başaran, İstanbul’da ABank ve BNP’de trader olarak görev aldı. Daha sonra Londra’ya yerleşip Commerzbank ve Standard Bank’ta Türkiye Masası Şefi pozisyonunda çalıştı. 2010 yılında medya sektörüne geçti. Başaran, Bloomberg HT Televizyonu ve Bloomberght.com Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinin ardından Ciner Medya Grubu Londra Temsilciliğinin yanı sıra Gazete Habertürk’te köşe yazıları yazmaya devam ediyor.

Gizem Uzuner
Gizem Uzuner

Kocaeli Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Amerika ve Yunanistan’da çeşitli şirketlerin finans departmanlarında çalıştı. Gedik Yatırım Holding Kaldıraçlı İşlemler Departmanı’nda ve Destek Menkul Değerler’de görev aldı. Sermaye Piyasası Kurulu’nun yetkilendirmesiyle Türev Araçlar ve İleri Düzey lisanslarına sahip. 2015’de kadrosuna dahil olduğu Bloomberg HT Araştırma Ekibi’nde Araştırma Müdür Yardımcısı olarak kariyerine devam ediyor.

Gökhan Şen
Gökhan Şen

Marmara Üniversitesi 'Aktüerya' Bölümü mezuniyeti sonrası, 2007 yılında Finans Bölümü üzerine master yaptı. 2007 yılında Ata Yatırım’da Yatırım Danışmanı olarak kariyerine başladı, 2009 yılından itibaren Fon ve Portföy Yöneticisi olarak devam etti. 2010-2013 yılları arasında Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak görev aldı. 2013-2015 yılları arasında Ak Yatırım'da Uluslararası Piyasalar Araştırma Müdürü olarak çalıştı. Bloomberg HT Televizyonu’nda Ekonomi Koordinatörlüğünün ardından Genel Yayın Yönetmeni olarak kariyerini sürdürmektedir.

Güzem Yılmaz
Güzem Yılmaz

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, yine aynı üniversitenin İşletme Fakültesi Finans  Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. 2011 yılında finans sektörüne atıldı ve aracı kurumların ekonomik araştırmalar departmanlarında görev aldı. 2013 Haziranı’nda Bloomberg HT'de Araştırma Uzmanı olarak göreve başladı, şu anda Fokus, Girişimcilik Dünyası ve Piyasa Hattı programlarını sunuyor.

Hande Berktan
Hande Berktan

1997 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Hande Berktan, 2006 yılında Skytürk Televizyonu Ekonomi Servisi’nde medya sektörüne adım attı. Ardından TGRT Haber’de görev yaptı. 2010 yılından beri kuruluş kadrosunda yer aldığı Bloomberg HT’de kariyerine devam ediyor. Hande Berktan, Bloomberg HT’de İş Dünyası, Varlık Yönetimi ve Kripto Para programlarının sunuculuğunu yapmaktadır.

İrfan Donat
İrfan Donat

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimi aldıktan sonra, yüksek lisansını Southern Polytechnic State University'de işletme üzerine yaptı. Gazeteciliğe 1997 yılında Milliyet Gazetesi'nde başladı. 2009-2012 yılları arasında Sabah Gazetesi'nde ekonomi editörü olarak çalıştı. Enerji, tarım ve gıda sektörüne yönelik haber, araştırma ve röportajlara imza attı. 2013 yılından bu yana Bloomberg HT'de tarım editörü olarak görev alıyor. Bloomberg HT Televizyonu’nda Tarım Analiz, Akıllı Tarım ve Mevsiminde Tarım programlarını hazırlayıp sunuyor. İrfan Donat, www.bloomberght.com sitesinde de tarım ve gıda sektörüne yönelik köşe yazıları yazıyor.

Sefer Yüksel
Sefer Yüksel

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun olduktan sonra, Londan City College'de Exporting & Importing Management okudu. Para Dergisi’nde muhabir olarak kariyerine başlayan Yüksel, sırasıyla Akşam, Referans ve Habertürk Gazeteleri’nde borsa-finans editörü olarak çalıştı. Habertürk Gazetesi'nde spor ekonomisi alanında köşe yazıları yazdı. 2018 yılından bu yana Bloomberg HT'de editör olarak görev alıyor, Finansal Teknoloji programını hazırlayıp sunuyor.
 

Zeliha Saraç
Zeliha Saraç

1998 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu, 2014'te Nişantaşı Üniversitesi'nde lisans üstü eğitimini tamamladı. TV8, 24TV, TRT Türk ve 6NEWS'te görev alan Saraç, TVNET'te Ekonomi Şefi olarak çalıştı. Show TV'de Gece Hattı programını sundu, 24 TV'de Farklı Görüş programının moderatörlüğünü yaptı. 2019 yılının Eylül ayında Bloomberg HT kadrosuna katıldı. Yatırım Bülteni programını sunuyor.

Zeynep Erataman
Zeynep Erataman

Zeynep Erataman 1997'de İtalyan Lisesi’ni bitirdi. 2001 yılında ABD’de Tufts Üniversitesi’nden Matematik ve Ekonomi dallarında dereceyle mezun oldu. Harvard Üniversitesi’nden Finans Muhasebesi sertifikası var. Finans ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösterdikten sonra Kasım 2008'de CNBC-e'de editörlük ve sunuculuk kariyerine başladı. Kanal kapanana kadar Dış Haber Müdürlüğü görevini üstlendi. Kasım 2015'de katıldığı Bloomberg HT Televizyonu’nda İlk Söz ve Piyasa Masası, Bloomberg HT Radyo'da ise Çapraz Kur programlarını sunuyor.

Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu
Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu

Uludağ Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü mezunudur. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans yaparken araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamış ve aynı fakültede 2001 yılı sonuna kadar doçent olarak görev yapmıştır. 2005 yılı Ocak ayından itibaren Trakya Üniversitesi İİBF’de profesör olarak çalışma yaşamına devam etmektedir. Ekonomi alanında çok sayıda kitabı bulunan Uzunoğlu aynı zamanda Bloomberg HT Televizyonu’nda yorumculuk yapıyor.  

Yukarı