Advertisement

YILDIZ HOLDİNG

Rekabet Kurulu, Polinas Plastik AŞ'deki Abdul Wahab Mahmouod Jassim Al Bunnia'ya ait hisselerin Yıldız Holding tarafından devralınması işlemine izin verdi.

FİNANSBANK

Finansbank'ın 2015 yılı konsolide net karı 664 milyon 350 bin TL oldu. Geçen yıl bu rakam 900 milyon 688 bin TL olarak gerçekleşti. 

AK ENERJİ

Ak Enerji'nin 2015 yılı 12 aylık konsolide net zararı 351 milyon 5 bin 560 TL olarak gerçekleşti. 2014'te şirketin zararı 321 milyon 251 bin 586 TL olmuştu.

ASELSAN 

ASELSAN ile Suudi Arabistan kamu şirketi TAQNIA Defense and Security Technologies (DST), Suudi Arabistan Savunma Elektroniği Şirketi kurulmasına yönelik ortak şirket anlaşması imzaladı. Ortak şirket, inşa edeceği en gelişmiş teknolojik altyapı ve donanımlara sahip tesis, radar, elektronik harp ve elektro-optik teknolojilerinin tasarımı, geliştirilmesi, üretilmesi ve satışına imkan sağlayarak Suudi Arabistan ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak.

GÜBRETAŞ

Gübre Fabrikaları'nın İskenderun Sarıseki Tesisleri'nde limancılık faaliyetlerine tekrar başlandı.

THY

THY, toplam 7 adet A330-300 uçağının 2017 yılından itibaren 6 yıllığına kiralanmasına karar verdi. 

Türk Hava Yolları'nın Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklaması şöyle: "Ortaklığımız Yönetim Kurulunca Bank Of Utah firmasından 4 adet, Panamera Aviation Leasing X Limited firmasından 3 adet olmak üzere toplam 7 adet A330-300 uçağının 2017 yılından itibaren 6 yıllığına kiralanmasına karar verilmiştir."

FİNA ENERJİ 

enerjigunlugu.net internet sitesinde yayınlanan habere göre; Fina Enerji Genel Müdürü Onur Yazgan, Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda minimum emir büyüklüğünün düşürülmesine tepki gösterirken, bu şartlar altında piyasa yapıcılığı faaliyetinden çekilebileceklerini belirtti.