Advertisement

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, borç krizi içinde bulunan Yunanistan'ın kurtarılması politikasını savundu.

Merkel'in, bugün Hristiyan Birlik Partilerinin (CDU/CSU) meclis grubu toplantısında yaptığı konuşmada, tüm sorunlara rağmen Yunanistan'a yardım edilmesi gerektiğini belirterek, bunun ''sorumluluğunu en fazla üstlenebileceği, en az zararlı yol olduğu'' ifadesini kullandığı bildirildi.

Merkel, Yunanistan'ın iflas etmesi durumunda, hiçbir şekilde kontrol edilemeyecek bir durumun ortaya çıkacağı uyarısında bulundu.

Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble ile Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Philipp Rösler de izlenen politikanın doğru olduğunu, ancak Yunanistan'ın da sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
10 Şubat 2012 Cuma, 19:31 Misafir benim yorumlarım hiç çıkmıyor afarozmu edildim acaba
10 Şubat 2012 Cuma, 15:04 Misafir yünanistan zaten batmış tekrar daha fazla borcun altına girmeyecektir.halkta ayaklanmış şimdiden grevler başlamış bundan sonrası daha kötü olabilir ünlü yünan ekonomi profesörünün cnn de bu kadar yüke gireceğimize batmak daha hayırlı dedi..merkeli korku sardı bence bu iş bitmiştir.seçim arifesinde hiçbir muhalefet parti liderleri halkın bu tepkisi karşısında evet diyemez...güşe güle yünanistan
10 Şubat 2012 Cuma, 14:46 Misafir kurtar bakalim, senin borclarini kim ödeyecek o zaman görecegiz.