Advertisement

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un (S&P), Türkiye'nin kredi notu değerlendirmesiyle ilgili, ''Çok geriden gelen, yani 9 ay önceki birtakım sorunlara takılmış bir rapor'' dedi.

S&P'nin Türkiye'nin kredi notu görünümünü pozitiften durağana çekmesi konusunda görüşleri sorulan Şimşek, ''Çok geriden gelen, yani 9 ay önceki birtakım sorunlara takılmış bir rapor'' ifadelerini kullandı.

Şimşek, raporun, S&P'ye hiç yakışmayan çok ciddi maddi hatalarla dolu olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

''Önce bilgilerini, analizlerini doğru yapsınlar. Doğrusu küresel krizde gördük. 3A notu verdikleri ülkeler, 3A notu verdikleri şirketlerin çoğu batık. Ama, bir türlü performansını göremedikleri, siyasi istikrarı takdir edemedikleri Türkiye'de de birtakım takıntıları var. Onun için artık dünya da finans sektörü de piyasalar da eskisi gibi bu kuruluşları fazla kale almıyor.''

Şimşek, Devlet Tiyatroları'nın özelleştirilmesiyle ilgili sorusu üzerine, konuyla ilgili hükümetin gerekli açıklamayı yaptığını belirtti.

BU HABERE YORUM YAZ
 
03 Mayıs 2012 Perşembe, 12:31 Misafir sn bakan bırakın bu boş lafları. abd deki vergi gelir kısmını aldınız, gider kısmını da alsanıza. herkes gerçek kazancından vergi ödesin. milli gelir oranınca indirim sağlayın. az kazanandan az çok kazandan çok alın o zaman notumuz 3a olur. abd,ingiltere,fransa da vergi sistemi böyle . bizde deli dumrul sistemi canın estikçe zam yap. değiştirin bu aklı artık. sadece yakın tanıdıklara iş verip geri kalan ne yaparsa yapsından vazgeçin. bir esnaf batıyorsa bu sorun olmaz 510 batıyorum diyorsa bu sistem değişmeli demelisiniz. pansumandan vazgeçin ameliyat edin artık. saygılar
03 Mayıs 2012 Perşembe, 11:44 Misafir salla ingiliz mehmet meydanı boş buldun.. yemezlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr