Advertisement

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, Yunanistan'ın Euro Bölgesi'nden çıkmasının çok uygun bir seçenek olmadığını bildirdi.

Lagarde, BBC'ye yaptığı açıklamada, Yunanistan'ın bölgeden çıkması halinde yayılma riskine dikkati çekerek, bunun çok uygun bir seçenek olmadığını ifade etti.

Yunan halkının çok büyük bir çaba sarf ettiğini, ancak hala yapılması gereken çok şey olduğunu belirten Lagarde, daha fazla yapısal reform ve toplanacak vergi olduğunu söyledi.

Lagarde, IMF'nin tüm olasılıklara hazır olması gerektiğine dikkati çekerek, Yunanistan'ın bölgede kalmak için bedel ödemek istememesi halinde birinin ödemek zorunda kalabileceğini vurguladı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
23 Mayıs 2012 Çarşamba, 13:58 Misafir yunan halkı seçimlerde ekonomik tedbirlerin reddi kararı vermiştir,seçimlerde en çok oy alan ve parlamentoya girmeye hak kazanan partilerin çoğunluğu ekonomik tedbir kararlarının yeniden gözden geçirilmesi ve borçların azaltılması talepleri olacaktır,en büyük parti lideri ise eurodan çıkışı savunmaktadır,bu görünümle yunanistanın çıkışı olasılıktır,gerçi bu durumu yunan halkıda görmektedir ama işsizlik arttıkça moraller dahada bozulacak gibi.