Advertisement

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ister yenilenebilir enerji kaynakları isterse diğer konularda gerçek yatırımcıyı desteklediklerine işaret ederek lisans almış, belli bir süre geçmesine rağmen yatırıma başlamamış lisans sahiplerine bir kısım yaptırımlar geleceğini açıkladı.

Yıldız, ''Eğer lisans ticareti yapmak istiyorlarsa buna çok sıcak bakmadığımızı söylemem lazım. Yatırım yapmayacaklarsa ya lisanslarını iade etsinler, yok geri iade etmiyorlarsa Elektrik Piyasası Kanunu çıktıktan sonra 6 ay içerisinde verdiğimiz bağlantı görüşünü tekrar geri çekmeyi düşünüyoruz'' diye konuştu.

Elektrikte denetim yetkisinin EPDK'dan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na aktarılmış olmasının altyapı çalışmalarının tamamlandığını bildiren Yıldız, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren denetimde Enerji Bakanlığı'nın, TEDAŞ'ın, EPDK'nın, özel şirketlerin birlikte bulunduğu bir denetim mekanizmasının öngörüldüğünü söyledi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
27 Aralık 2012 Perşembe, 09:09 Misafir herkes biliyor lisans ticareti yapıldığını, lafla peynir gemisi yürümüyor sıkıyorsa lisans iptaline gidilmeli