Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Fenerbahçe ile Bate Borisov takımları arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi maçı sırasında dışarıdan sahaya ''paraşütlü meşale'' olarak tanımlanan aydınlatma fişeği atılmasıyla ilgili başlatılan soruşturmada polis, 10 kişiyi gözaltına aldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları inceleme sonucu, saha dışında yaşanan olaylara çok sayıda taraftarın karıştığını tespit etti. Ekipler, dışardan sahaya yabancı madde attığı gerekçesiyle 10 taraftarı bu sabah gözaltına aldı. Taraftarlardan 3'ü, 18 yaşından küçük oldukları gerekçesiyle Çocuk Koruma Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
Şüpheli taraftarların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Seyircisiz oynanan Fenerbahçe-Bate Borisov maçı sırasında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın dışından atılan ''paraşütlü meşale''lerin bir bölümünün stadın içine düşmesi sonucu maça bir süre ara verilmişti.
UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu, cezalı olunması nedeniyle seyircisiz oynanan Bate Borisov maçında, stadyum dışından atılan yabancı maddelerden dolayı, son 16 turundaki Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki Viktoria Plzen maçının seyircisiz oynanmasına karar vermişti.