K. Kore saldırmak için hazırda beklediğini açıkladı

K. Kore saldırmak için hazırda beklediğini açıkladı

ABD'nin Kuzey Kore'ye hayalet uçak göndermesinin ardından Kuzey Kore'deki roketler, ABD, Güney Kore, Guam ve Hawaii'ye saldırmak üzere hazır bekletiliyor

29 Mart 2013 Cuma, 08:13 Güncelleme: 29 Mart 2013 Cuma, 08:15

Kuzey Kore'den, ABD'nin Güney Kore'ye nükleer yeteneğe sahip iki B-2 hayalet bombardıman uçağı göndermesine tehdit içerikli yanıt geldi.

Kore Merkezi Haber Ajansı'na dayandırılan haberde, Kuzey Kore'nin genç lideri Kim Jong Un yaptığı açıklamada ''mevcut durumun gözönünde bulundurarak ülkesinin roket gücünün ABD'li emperyalistlere hesap sormak için zaten hazır olduğunu'' belirtti.

Kim, ABD'nin nükleer yeteneğe sahip iki B-2 hayalet bombardıman uçağı göndermesinden sonra Kuzey Kore için ABD düşmanlığının ''tehdit ve şantaj aşamasının ötesine geçerek pervasız bir döneme girmiştir'' ifadelerini kullandı.

Devlet Televizyonu ise üst düzey bir generalin olası bir saldırı karşısında ''ABD'ye, Güney Kore, Guam ve Hawaii'ye saldırmak için askeri roketlerin hazır bekletilmesi için çalışmalar yapıldığını'' kaydetti.
Bu arada genç lider Kim'in acil bir toplantı düzenleme çağrısında bulunduğu belirtildi.

Dün, radara yakalanmama özelliği bulunan B-2 hayalet bombardıman uçakları, ABD'nin Missouri kentindeki üssünden havalanarak, Güney Kore ada silsilesine mühimmat bıraktıktan sonra tekrar ABD'ye dönmüştü.
Ayrıca, Başkent Pyongyang'daki Kim Il Sung Meydanı'nda askerlerin ve öğrencilerin resmi tören geçişine katılan binlerce vatandaş ABD aleyhine sloganlar attı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
31 Mart 2013 Pazar, 02:07 Misafir dünya barışı ve uzakdoğu ekonomisi için büyük bir tehdit olan şu mantık ve akıl dışı rejimin bir an önce son bulması gerekir. dünya barışı için bu kadar tehdit içeren bu travmatik devletin nükleer silah sahibi olmasında çin ve rusyanın vebali vardır. o yüzden bu rusya ve çin hiçbir zaman aslında medeni dünyanın parçası değildir. aynı şeyi şimdide iran a sağlamaya çalışıyorlar. işte buyrun suriye diktatörünün arkasında yine bu 21 devlet var. dünyanın bütün liberal demokratik olmayan rejimleri gelecekte yok olacak umarım...
ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 98.574 -0,06
USD/TRY 5,7941 0,12
EUR/TRY 6,7160 0,15
EUR/USD 1,1584 0,04
FAİZ 26,56 -0,15
ALTIN/ONS 1.230,40 0,27
BRENT 80,37 -0,51
Yukarı