Advertisement

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Geçen sezon Fenerbahçe'yi özellikle Şampiyonlar Ligi'ne göndermeyenlere buradan, yarı finalden selam olsun demek lazım" dedi.

Kocaman, UEFA Avrupa Ligi çeyrek finalinde Lazio'yu eleyerek yarı finale çıktıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ülke futbolu, Fenerbahçe Kulübü, takımı ve şahsı adına çok mutlu olduğunu söyledi.

Maçta her iki takımın da isteğine uygun bir şekilde oynadığını belirten Kocaman, karşılaşmayı şöyle değerlendirdi:
"Lazio ilk maçı 2-0 kaybetmenin dezavantajıyla sürekli öne oynadı. Önce ilk golü bulup sonra da tur için oynamayı hesap ediyordu. Bizim için amaç ilk maçta aldığımız skoru da düşünerek maçın bütününde 2-0'lık avantajı korumayı başarmaktı. İlk yarım saat bizim için doğru bir şekilde geçti. Sonra sıkıntılı bir maç oldu. Bütün futbolcular turu geçme iradesini ve yüksek isteğini maçın her anında ortaya koydu. Geçen sezon özellikle bizi Şampiyonlar Ligi'ne göndermeyenlere yarı finalden selam olsun demek lazım herhalde."

Geçen sezon yaşadığı zorlu süreç ve bu sezon elde edilen bu başarının ardından bir şeyler söylemek isteyip istemediği sorulan Kocaman, "Bu işin içinde inişler ve çıkışlar var. Esas olan inişler zamanında doğruları yapma iradesini gösterebilmek. Sıkıntılı zamanlarda kulübümün büyük desteği oldu. O zaman söylediklerimin arkasındayım. İşimi ve kendimi tarif ederken odak yer burası. Bizim işimiz doğruları yapmaya çalışmak, sonra da takdiri kamuoyuna bırakmak" diye konuştu.
Kocaman, "Fenerbahçe tarihinin en başarılı teknik direktörü" olduğu belirtilerek yöneltilen soru üzerine de "Başarı kelimesi muğlak. Yere ve zamana göre çok değişken. Profesyonel safhada bir iş yapıyoruz. Kamuoyu bir şekilde takdir ediyor. Zaman herkese her zaman en doğru yanıtı veriyor. Bizim mutluluğumuz anlıktır. Bu mutluluğu bir tarafa bırakıp Eskişehirspor maçına dönmeliyiz" ifadesini kullandı.

Bundan sonraki hedeflerinin önce yarı finali geçip finale gitmek olduğunu kaydeden Kocaman, ''Kurada kim çıkarsa önemli değil. Söyleyecek fazla bir şey yok'' değerlendirmesinde bulundu.
Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı aldığı sezon maçlarının ertelendiği hatırlatılıp kendilerinin de artık Türkiye Futbol Federasyonu'ndan böyle bir talepleri olup olmayacağı sorulan Kocaman, "Kişisel olarak böyle bir beklentim yok, alıştık artık. Futbolcularımız da alıştı. Gücümüzü, istekli halimizi sonuna kadar meşru sınırlar içinde dağıta dağıta gideceğiz. Bu saatten sonra bunu istemenin anlamı yok" dedi.

-Vladimir Petkovic

Lazio Teknik Direktörü Vladimir Petkovic ise maçtan sonra yaptığı değerlendirmede, "Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. İnşallah yarı finali de geçip kendi güçlerini gösterirler. Bizim için esas problem ilk maçta aldığımız skor oldu. Bu akşam iyi oynadığımızı düşünüyorum ancak yüzde 10 eksiğimiz vardı. Ama ilk maçta böyle oynasaydık herhalde yarı finale katılma şansımız daha yüksek olurdu" diye konuştu.

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
13 Nisan 2013 Cumartesi, 15:13 Misafir kışkırtma hoca... müşteriniz olan yarı cahil milyonları kışkırtma, sorumlu açıklamalar yap ltf...