Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 20 yeminli murakıp yardımcısı ve 30 bankacılık uzman yardımcısı alacak.
Resmi Gazete'de yer alan ilana göre BDDK, yeminli murakıp yardımcısı ve bankacılık uzman yardımcısı giriş sınavları, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak ve yazılı sınavlar 25-26 Mayıs tarihlerinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yapılacak.
Kurum, 20 bankalar yeminli murakıp yardımcısı, 30 bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık ve bilişim alanı) olmak üzere toplam 50 personel istihdam edecek.
Sınava başvuruda bulunacak adayların, bankalar yeminli murakıp yardımcısı ve bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık alanı) için; üniversite ve yüksekokulların en az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerine bağlı bölümler ile bankacılık, bankacılık ve finans, istatistik, endüstri mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olması gerekiyor.
Bankacılık uzman yardımcısı (bilişim alanı) için ise üniversite ve yüksekokulların en az dört yıllık eğitim veren; bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt içindeki veya yurt dışındaki fakülte veya yüksekokullardan mezun veya belirtilen alanlarda lisansüstü eğitim yapmış olması şartı aranıyor.
Adaylar, başvuru belgelerini 9 Mayıs saat 17.00'ye kadar "Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Atatürk Bulvarı No:191 06680 Kavaklıdere/ANKARA" adresine şahsen, elden veya posta yoluyla (en geç son başvuru tarihinde Kurumda olacak şekilde) ulaştırabilecek.