Advertisement

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Fenerbahçe'ye 2-1 yenildikleri maçla ilgili, "Galip gelmek isterdik ama olmadı" dedi.
Karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dürüst, Fenerbahçe maçına şampiyonluğu garantileyerek geldiklerini hatırlatarak, "Şampiyon geldik, şampiyon dönüyoruz. Galip gelmek isterdik ama olmadı. Fenerbahçe'nin böyle bir galibiyete ihtiyacı vardı. Onlar için hayırlı olsun. Bu 3 puanlık bir maçtı, 10 puanlık değil. Tabii hakemin de oyuna bir takım etkileri vardı. Artık bunların arkasından konuşmamak lazım" ifadelerini kullandı.
Galatasaraylı futbolcuların maçın ardından saha içinde şampiyonluğu kutlamasıyla ilgili olarak Dürüst, "Oyuncularımız şampiyon olmuşlar. Dolayısıyla sevinecekler. Kimseyi tahrik etmediler. Kendi aralarında sevindiler. Fenerbahçe de 3 puanı aldığı için tur attı. Bunlar olağan şeyler" diye konuştu.
Ali Dürüst, statta nasıl karşılandıklarıyla ilgili bir soruya, "Bir sıkıntımız yoktu. Protokol tribününde oturduk. Yetkililer gerekli tedbiri almıştı. Protokolde bir sıkıntı olmadı ama sahada futbol dışında şeyler vardı. İnşallah bu olaylar son olsun" yanıtını verdi.
Dürüst, Spor Toto Süper Lig'in son haftasında Trabzonspor ile sahalarında yapacakları karşılaşmanın 19 Mayıs Pazar günü oynanması için Türkiye Futbol Federasyonuna talepte bulunduklarını dile getirdi.
Bu arada Galatasaray futbol takımı, karşılaşmanın ardından geniş güvenlik önlemleri altında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan ayrıldı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
13 Mayıs 2013 Pazartesi, 13:06 Misafir iyice bitirdiler türk futbolunu... sizi izleyenlere acıyorum...