Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor'un sportif direktörü Murat Erdoğan, 1-2 yıl içerisinde şampiyonluğa oynayan bir Sivasspor oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Futbol yaşamında Galatasaray ve Sivasspor'un da aralarında bulunduğu birçok takımın formasını giyen ve yeni sezon öncesi kırmızı-beyazlı ekibin sportif direktörlüğü görevine getirilen Erdoğan, Yiğidolar'ın hedeflerini AA muhabiriyle paylaştı.

Brezilyalı Roberto Carlos'un teknik direktörlük görevine getirilmesiyle Sivasspor'da yeni bir yapılanmaya gidildiğini belirten Erdoğan, Carlos'un çok cana yakın bir kişi olduğunu ifade ederek, "Onun dünya yıldızı olduğunu ara sıra unutuyoruz. Çok mütevazi ve alçak gönüllü bir teknik direktör. Bu durum bizi çok mutlu ediyor. Böyle bir isimle çalışmak benim için de büyük bir onur" diye konuştu.

Erdoğan, Carlos gibi önemli isimlerin Türk futbolu adına büyük kazanç olduğunu ve değerlerinin bilinmesi gerektiğini söyledi. Carlos'un teknik direktörlük görevine gelmesiyle camianın ve tüm spor kamuoyunun Sivasspor'dan beklentisinin arttığını dile getiren Erdoğan, "Bu beklentilere cevap verebilmek ve kulübün başarısı için birlikte her şeyi yapacağız, gece gündüz demeden çalışacağız" dedi.

Sivasspor'un yeni sezondan itibaren daha büyük hedeflere oynayacağını belirten Erdoğan, "Takımın iskeletini oluşturacak oyuncularla görüşmeler yapıyoruz. Amacımız, 1-2 yıl içerisinde şampiyonluğu kovalayan bir Sivasspor oluşturmak ama bu biraz zaman alacak. Lige ses getirebilecek bir kadroyla başlayıp, yavaş yavaş üzerine inşa ederek gitmeyi amaçlıyoruz" ifadesini kullandı.

- Transfer çalışmaları

Özlenen Sivasspor'u oluşturmak için transfer çalışmalarının sürdüğünü aktaran Erdoğan, "Transferde süreci etkilememek için isim açıklamamız doğru olmaz ve kulübümüze zarar verir. Görüştüğümüz futbolcunun adını açıkladığımız zaman başka bir kulüp de talip olunca transfer süreci olumsuz etkileniyor. Futbolcu ve kulübüyle anlaşıp imza attığımız zaman transferleri açıklayacağız" diye konuştu.

Murat Erdoğan, şunları söyledi:

"Transfer görüşmelerimiz yoğun şekilde devam ediyor. Hocamız Roberto Carlos da transfer konusunda yoğun bir tempo içerisinde. Onun istediği oyuncular doğrultusunda çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor. Stoper, santrfor ve ön libero mevkilerine transferler yapacağız. Yabancı veya yerli olabilir ancak kaliteli olmalı. Dünyaca tanınan bir teknik direktöre sahibiz, onun vizyonuna uygun futbolcularla görüşmeleri sürdürüyoruz."