Advertisement

Kansere yenik düşen Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu, ölümünün 8'inci yılında Artvin'in Hopa ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Koyuncu'nun ilçeye bağlı Yeşilköy köyünde bulunan kabri başında düzenlenen anma törenine ailesinin yanı sıra Hopa ve çevre ilçelerden gelen sevenleri ile bir grup Trabzonspor taraftarı katıldı.

Törende Koyuncu ailesi adına konuşan Hasan Bilgin, Kazım Koyuncu'nun hayata veda edişinin üzerinden 8 yıl geçtiğini anımsatarak, "8 yıl önce içimde oluşan burukluk, her geçen yıl artarak devam ediyor. Kazım, insan gibi insan, adam gibi adam, sosyal yaşamın içinden gelen değerli bir devrimcidir" dedi.

Bilgin, Koyuncu'nun müzisyenlik yönü güçlü biri olduğunu ifade ederek, "Kazım Koyuncu'yu müzisyen olmasının yanı sıra devrimci olarak da anmamız gerekir. Kazım'ın ezgi ve penceresinden dünyaya bakmamız gerekiyor" diye konuştu.

Tören, Koyuncu anısına saygı duruşunda bulunulması ve mezarına çiçek bırakılmasının ardından sona erdi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
26 Haziran 2013 Çarşamba, 13:48 Misafir vatanını en çok seven,görevini en iyi yapandır,öyle devrimciymiş, sosyalistmiş, kapitalistmiş,koministmiş karın doyurmuyor.
25 Haziran 2013 Salı, 16:19 Misafir cenazenin başında bile aklınız fikriniz devrimde. allah akıl fikir versin de sahip olduklarınız başınıza devrilmesin... devrim peşinde koşmak istiyorsan ülken için daha fazla çalış, daha fazla üret, trafik kurallarınıa uy, insanlara gülümse, kimsenin hakkını yeme, ülken ve milletinle gurur duy, yaptığın iş ne ise onun en iyisini yap... mezar başında dahi politika yapıp ayrımcılık yapma... allah rahmet etsin.