Advertisement

İngiltere Başbakanı David Cameron'a ''tavşan kulak yapan'' ragbi oyuncusu, özür diledi.

"British ve Irish Lions" ragbi takımını kabul eden Başbakan Cameron'a fotoğraf çekiminde oyuncu Manu Tuilagi'nin ''tavşan kulak'' yapması İngiliz basınında geniş yer aldı.

Fotoğrafların yayımının ardından Cameron'a "tavşan kulak" şakası yapan oyuncu Manu Tuilagi özür diledi. Tuilagi resmi Twitter hesabından, "Lions fotoğrafında dalga geçtiğim için özür dilerim. Amacım gücendirmek değildi. Downing Street'te harika bir gün geçirdik. Başbakana bizi ağırladığı için teşekkür ederim" diye yazdı.

İngiliz basını Tuilago'nun iki yıl önce de yolcu feribotundan yüzmek için atladığını ve Ragbi Birliği'nin davranışından dolayı oyuncuyu 3 bin sterlin para cezasına çarptırdığını anımsattı.

"British ve Irish Lions" ragbi takımı, Avustralya'yı 2-1 yendikten sonra dün Başbakanlık "10 Numara"ya ziyarette bulunmuştu.

ABD Başkanı Barack Obama'ya da geçen ay Connecticut Üniversitesi Bayan Basketbol takımını Beyaz Saray'da kabulü sırasında, oyuncular "tavşan kulak" şakası yapmıştı. Şakaya ilk başta şaşıran Obama, ardından gülmüştü.