Advertisement

THY Antalya Kupası'nda şampiyonluğa uzanan Galatasaray'ın teknik direktörü Roberto Mancini, futbolcularının performansından memnun olduğunu söyledi.


Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda oynanan final mücadelesinin ardından düzenlenen basın toplantısına katılan Mancini, maç için şu değerlendirmeyi yaptı:


"Bu turnuva bizim için çok önemliydi. Ligin ikinci yarısında çok önemli maçlar bizi bekliyor. Burada hem Ajax gibi hem de Celtic gibi Avrupa'da söz sahibi iki takıma karşı mücadele ettik. Futbolcularımın gösterdiği performanstan çok memnunum. Zorlu lig mücadeleleri öncesinde önemli bir hazırlık turnuvası geçirdik."


İtalyan teknik adam, devre arası kampının sarı kırmızılı ekibe olumlu yansıyacağını belirterek "Bir takımın bir şeyleri daha iyi yapabilmesi için beraber zaman geçirip, beraber belli bir dönem antrenman yapması gerekiyor. Bugüne kadar bu şansı bulamamıştık. Antalya'da geçirdiğimiz 5 gün, takımın performansına olumlu anlamda yansıdı" diye konuştu.


Mancini, Brezilyalı savunma oyuncusu Alex Telles'in transferi hakkındaki bir soru üzerine, "Alex Telles'le ilgili ben de ne olduğunu bilmiyorum" dedi.


Yaşayacakları yoğun maç temposunda bazı oyuncularını farklı pozisyonlarda oynatabileceklerini aktaran teknik adam, "Melo farklı bir mevkide oynadı. Bu tip maçlar, bunun için çok önemli. Farklı formasyonlar deniyorsunuz hem de bazı oyuncuları farklı yerlerde oynatıyorsunuz. Emre Çolak da oyun kurucu gibi oynadı. Bu yoğun maç programında futbolcularımızı farklı pozisyonlarda oynatabiliriz" diyerek sözlerini tamamladı.


-Celtic cephesi


İskoçya ekibinin teknik direktörü Neil Lennon da çok güzel bir atmosferde maç yaptıklarını belirterek Galatasaray teknik heyeti ve futbolcularının, kendilerine her konuda yardımcı olduğunu söyledi.


Lennon, takımının turnuvada gösterdiği performanstan memnun olduğunu anlatarak "Turnuvanın ilk gününde Trabzonspor'a karşı oynadık. Çok güzel performans sergiledik. Galatasaray karşısında daha çok genç oyuncularla mücadele ettik ama oyuncularımın bulduğu şansı iyi değerlendirdiğini düşünüyorum" ifadesini kullandı.


Galatasaray hakkındaki görüşleri sorulan Lennon, şunları kaydetti:


"Galatasaray'ın, İngiltere ve İtalya'da çok iyi işler yapmış, çok önemli bir teknik direktörü var. Kadrosunda harika futbolcuları olan bir takım. Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi'nde bol şans diliyorum. İyi işler yapacaklarına inanıyorum."