Advertisement
Çukurova, Turkcell hisseleri için 1.6 milyar dolarlık ödemeyi Alfa Grubu'na Ziraat Bankası aracılığı ile ödedi. Alfa Grubu lehine rehin olan Turkcell hisseleri Ziraat Bankası lehine rehin edildi.

Çukurova Grubu'nun Ziraat Bankası'ndan aldığı 1.6 milyar dolarlık krediye yönelik olarak resmi açıklama Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapıldı. Çukurova Holding'den Turkcell'e gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

"Grubumuzun Alfa Grubu'na rehinli dolaylı Turkcell İletişim hisselerinin geri alımına ilişkin olarak TC Ziraat Bankası AŞ ile kredi sözleşmesi imzalanmış olup, anılan kredi sözleşmesi tahtında kredi kullanmak suretiyle Privy Council kararına göre Alfa Grubu'na borçlu olunan yaklaşık 1.604 milyar USD, Alfa Grubu'nun banka hesabına yatırılmıştır. Bu suretle, Alfa Grubu lehine rehin kaldırılarak aynı hisseler üzerinde TC Ziraat Bankası lehine rehin tesis edilmiştir."

BU HABERE YORUM YAZ
 
31 Temmuz 2014 Perşembe, 22:49 Misafir turkcell hisselerinin alfa grubundan alınmasına çok sevindim turkcell gibi milli büyük şirketlere ihtiyacımız var