Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi - 11 Mayıs Pazartesi

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de toplu açılış törenlerine katılarak Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap edecek.

- Erdoğan, Rize Valiliğini ziyaretinin ardından Trabzon'a geçerek, toplu açılış törenine katılacak. Trabzon Atatürk Alanı'nda halka hitap edecek olan Erdoğan, Trabzon Valiliği'ni de ziyaret edecek.

(Rize/13.00/14.30-Trabzon/16.00-17.30)

2- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çırağan Sarayı'ndaki Türkiye İhracatçılar Meclisi İstişare Toplantısı'na katılacak. Dolmabahçe Ofisi'nde Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ı kabul edecek Davutoğlu, Esenler Belediyesi arazi devir törenine katılacak. Başbakan Davutoğlu, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek.

(İstanbul/09.30/16.00/18.00/20.00)

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Birinci Uluslararası Aile Film Festivali kapsamında, sanatçı Hülya Koçyiğit ile 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeki programa katılacak.

(Ankara/15.00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Eski Garaj Alanı, Cumhuriyet ve Hükümet meydanlarında düzenlenen mitinglerde halka hitap edecek.

(Muğla/14.00/Isparta/16.00/Burdur/18.00)

4- Danıştay 147 yaşında

Danıştay'ın kuruluş yıl dönümü ve "Danıştay ve İdari Yargı Günü" dolayısıyla Danıştay Konferans Salonunda tören düzenlenecek. Danıştay Başkanı Zerrin Güngör başkanlığındaki heyet, Anıtkabir'i ziyaret edecek.

(Ankara/10.00/14.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vakıflar Haftası kutlamaları ile Rüzgarlı Fetih Cami Yaptırma ve ​Yaşatma Derneği'nin cami temel atma törenine katılacak.

(TBMM/10.45/14.00)

2- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin evsahipliğinde ihracatçılarla buluşacak.

(İstanbul/09.30)

3- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi ile Bakırcılar ve Beysan sanayi sitelerindeki bazı fabrikaları ziyaret edecek.

(İstanbul/12.30/13.30/14.30)

4- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türk Standardları Enstitüsü'nün 54. Olağan Genel Kurulu'na katılacak.

(Ankara/10.00)

5- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Kayseri il teşkilatıyla yemekli toplantı yapacak.

(Kayseri/18.00)

6- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Türkiye İhracatçılar Meclisi Güncel Sorunlar ve Çözüm Önerileri Toplantısı"na katılacak.

(İstanbul/10.00)

7- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, partisinin Bigadiç'te düzenleyeceği mitinge katılacak, hastane ile valiliği ziyaret edecek, ardından esnaf odaları başkanlarıyla öğle yemeğinde bir araya gelecek. Havran Devlet Hastanesi'nin temel atma törenine katılacak Müezzinoğlu, Ayvalık ve Burhaniye'de esnaf ve hastane ziyaretleri gerçekleştirecek.

(Balıkesir/11.00-17.00)

8- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Kamu İhale Kurumu tarafından düzenlenen "3. Uluslararası Kamu Alımları Sempozyumu"na katılacak.

(Ankara/09.30)

9- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Boğaziçi Üniversitesi'nde gençlerle bir araya gelecek.

(İstanbul/14.00)

10- HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisince düzenlenecek mitinge katılacak.

(Muş/12.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Yemen'deki çatışmalar ve Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun Husi Ensarullah hareketine yönelik saldırılarına ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Sana)

2- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları izleniyor. (Şam/Halep)

3- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Erbil/Bağdat)

EKONOMİ

1- TÜİK, mart ayına ilişkin kümes hayvancılığı ile süt ve süt ürünleri üretimi verilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

2- Hazine, iki tahvil ihalesi düzenleyecek.


AA