Advertisement

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), "25. Dönem Milletvekili Seçimleri sonucunda TBMM'de görev alacak tüm milletvekillerimizi ve temsil edilecek siyasi partilerimizi kutlarız. İş dünyası olarak, yeni parlamentonun ülkemizin demokratik, ekonomik ve sosyal açıdan gelişmişlik düzeyini yükseltmek amacıyla kararlılıkla çalışacağına inanıyoruz." açıklamasında bulundu.

TÜSİAD tarafından 7 Haziran genel seçimleriyle ilgili yapılan açıklamada, "Geride bıraktığımız seçim kampanyası döneminde, geleneksel seçim dönemlerinin oldukça ötesinde bir toplumsal gerginliğe, kutuplaşmaya ve güven ortamını zedeleyen bir sürece tanık olduk. Ülkede ve ekonomide güven, özgür düşünceyle, katılımcılık anlayışıyla, hukukun üstünlüğüyle ve ortak akılla gelişir. TÜSİAD olarak, güven ortamının, şeffaflık ve hesap verebilirlik anlayışıyla, sivil toplumun etkili varlığı ile güçleneceğine inanıyoruz" ifadelerine yer verildi.

25. Dönem Milletvekili Seçimleri sonucunda TBMM'de görev alacak tüm milletvekilleri ile temsil edilecek siyasi partilerin kutlandığı açıklamada, "İş dünyası olarak, yeni parlamentonun ülkemizin demokratik, ekonomik ve sosyal açıdan gelişmişlik düzeyini yükseltmek amacıyla kararlılıkla çalışacağına inanıyoruz" denildi.

- "Partilerimizin uzlaşma kültürü ile hareket ederek, ülkenin menfaatleri etrafında kenetlenmelerini diliyoruz"

Açıklamada, her seçimin, her yenilenen meclisin demokrasinin güçlenmesi için bir fırsat olduğu belirtilerek, seçim sonuçları itibariyle seçmen iradesinin, siyasi partilere tek başına hükümet kuracak çoğunluğu vermediği kaydedildi. Açıklamada, şunlar ifade edildi:

"Bu bağlamda partilerimizin, demokrasinin gereği olan uzlaşma kültürü ile hareket ederek, ülkenin menfaatleri etrafında kenetlenmelerini diliyoruz. Yeni parlamentonun ve kurulacak hükümetin, tüm paydaşların katkısı ve desteği ile demokratik standartları ve hukuk devleti olgusunu güçlendirmesini diliyoruz. Ülkemizin potansiyeline ulaşabilmesi için küresel ölçekte rekabet gücüne sahip bir sanayi ve insan kaynağı başta olmak üzere, tüm kalkınma başlıklarında kazanımların güçlendirilerek ilerletilmesini ümit ediyoruz.

TÜSİAD olarak önümüzdeki bu dönemde, karşılıklı diyalog ve paydaşlarla iş birliği ile ülkemizin ve insanımızın yarınlarına katkı sağlamaya ve katma değer yaratmaya devam edeceğiz."

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
08 Haziran 2015 Pazartesi, 19:16 Misafir uzlaşma kültüründen yoksun olanları bu millet silecektir zaten,demokrasilerin olmazsa olmazının uzlaşma kültürü olduğunu herkes anlayacak,anlayamayana halk anlatacak.