Advertisement

Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zeybekci, "ekonomik kriz yaşayan Yunanistan'ın borcunu Türkiye'nin üstlenmesi" önerisine ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

"Şu anda basında yer aldığı şekliyle onu daha çok böyle magazin ağırlığı olan bir şey olarak görüyorum veyahut 'madem paramız çok diyorsunuz hadi Yunanistan'ın borçlarını ödeyin' diye söylenmiş olan bir söz olarak görüyorum. Bunun Yunanistan'dan gelmesi lazım. Bu önerinin, bu talebin resmi olarak oradan gelmiş olması lazım. Öyle bir şey olursa da zaten biz bunu değerlendirebilecek kapasitedeyiz."

Böyle bir teklif ve yardım talebinin Yunanistan'dan gelmesi gerektiğini yineleyen Zeybekci, "Yunanistan'dan böyle bir yardım talebi gelirse Türkiye bunu ciddi olarak değerlendirebilecek kapasitededir ve değerlendiririz" dedi.

"Türkiye'nin böyle bir gücü var mı?" sorusuna Zeybekci, "Var tabi. Böyle bir talep geldiğinde Türkiye bunu ciddi olarak değerlendirir" yanıtını verdi.

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
01 Temmuz 2015 Çarşamba, 10:23 Misafir kimin parasını kime dağıtıyorsunuz ? önce bu ülkede ki işsizleri açlarını doyurun isterseniz, siz vekiller bu oyları suriyelilerden mi aldınız ? yunanlılardan mı? ben inanın anlamıyorum vekilleride, seçenleride ...
01 Temmuz 2015 Çarşamba, 10:11 Misafir kimin parasını kime veriyorsunuz. yardım edecekseniz kendi babanızın parasıyla yardım edin. benim vergilerimden gidecek her bir kuruş haram olsun bebek katillerine.
30 Haziran 2015 Salı, 17:26 Misafir sirtaki yapar iken '' nepal depremi '' yunanistanı mı vurdu ??? sen akut'çumusun da vergilerimizi için efeleniyorsun. zaten makarna-kömür-ramazan sepeti-suriyeli göçerler..... şimdi euroya ve sirtaki ye alışmış greekler