Advertisement

Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varoufakis, Bloomberg'e verdiği röportajda, "Görüşmelere devam edilmesi için ne gerekirse yapacağım. Referandumdan "Hayır" çıkarsa yeniden görüşmelere başlayabiliriz. Referandumdan "Evet" çıkarsa derhal istifa edeceğim" dedi.

Varoufakis, "Bankaların sermaye yapısı güçlü. Bankalar salı günü normal şekilde açılacak. Avrupa Merkez Bankası (AMB) Yunanistan’a acil likidite yardımını artırabilir" diye konuştu.

"Kemer sıkma politikalarına karşı çıkmamızın nedeni verdiğimiz sözdür" diyen Maliye Bakanı, "Biz bir sol partiyiz ama Euro'da kalmayı çok istiyoruz. Borçların yeniden yapılandırması olmadan herhangi bir anlaşma imzalamayacağım" ifadelerini kullandı.

Varoufakis, "Turistlerin paraya ulaşmada sıkıntı yaşadığını söyleyemeyiz. Avrupa'nın bizim demokrasimizi kabul etmesi gerekiyor" dedi.

BU HABERE YORUM YAZ
 
02 Temmuz 2015 Perşembe, 13:00 Misafir özür niteliğinde bir açıklama. keşke sorumluluğu beleşe öyle çok söz vermeseydiniz. bu kadar net bir şekilde tsiprasında açıklama yapması gerekmez mi
02 Temmuz 2015 Perşembe, 12:21 Misafir Evet çıkmazsa istifa edeceğim başlığı yanlış.