Advertisement

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, küresel büyümenin kırılgan seyrettiğini söyledi.

IMF Başkanı, Çin'deki ekonomik büyümede görülen yavaşlamanın kontrol edilebilir seviyede olduğunu söyledi.

Fed ile her zaman aynı çizgide olamayabileceklerini belirten Lagarde "Bu normal bir durum. IMF Fed'in verilere bağlı yaklaşımını destekliyor" diye konuştu.

Çin ekonomisinin Borsa düşüşlerine dayanacak kadar güçlü olduğunu ifade eden IMF Başkanı, Çin'in sarsılan piyasaları düzenleme isteğinin şaşırtıcı bulunmaması gerektiğini söyledi. Lagarde, Euro Bölgesi ekonomilerinin virajı almaya başladığını kaydetti.

Yunanistan krizine de değinen Lagarde, Yunan maliye bakanından beraber çalışmak üzere davet mektubu aldığını söyledi. Lagarde Yunanistan'a ilişkin şunları söyledi: "Yunanistan'ın kamu borcunu sürdürülemez olarak görüyoruz. Yunanistan'ın borcunun yeniden yapılanması gerektiğini söyledik. Yunan ekonomisi aşırı düzenlemeler ile potansiyelinden uzak, reform şart"

BU HABERE YORUM YAZ
 
30 Temmuz 2015 Perşembe, 11:42 Misafir sınırlı kaynakların olduğu bir ortamda sürekli tüketim ve dolayısıyla büyüme artışı mümkün değil. doğal olarak krizler olacak ve sistem tekrar toparlanacak. her 3-5 yılda bir bu olacak. bu duruma uyum sağlayan ülkeler başarılı olacak. biz her zaman nedenler üzerinden değil sonuçlar üzerinden olaylara baktığımız için istediğimiz başarılara ulaşamıyoruz.
30 Temmuz 2015 Perşembe, 07:06 Misafir seyretmesi gayet normal, piyasa boğa ayı piyası olduğundan herkes tedirgin yaklaşıyorda ondan, parası uçmasın diye..
29 Temmuz 2015 Çarşamba, 17:38 Misafir tabi tabi çok kırılgan. bol paraya devam :)