Advertisement

Fransa'nın başkenti Paris'in kuzeyinde, Goutte d'Or mahallesindeki karakola zorla girmeye çalışırken polis tarafından etkisiz hale getirilen şüphelinin kimliğinin tespit edildiği bildirildi.

BFM kanalı, ülkenin güneyinde 2013 yılında toplu hırsızlık suçuna karıştığı için poliste parmak izi kaydı olan 1995 doğumlu Fas kökenli Sallah Ali'nin, karakola girmeye çalışırken öldürülen kişi olduğunu duyurdu.

Fransız kanalı, polisteki elektronik parmak izi kayıtlarında yapılan incemeler sonucu, karakola girerken öldürülen kişi ile Ali'nin parmak izinin örtüştüğünü bildirdi.

Kazablanka doğumlu zanlının belirli bir ikametgahı olmadığı belirtildi.

Paris Savcılığından yapılan yazılı açıklamada, etkisiz hale getirilen kişinin üzerinde bir cep telefonu ile DAEŞ sembolü ve Arapça bir yazı bulunduğu bildirilmişti.

Zanlının yerel saat ile 11.30'da elinde bir satır ile karakola girme girişiminde bulunduğu, üstünde bomba süsü verilen düzenek çıktığı da açıklanmıştı.

BFM televizyon kanalı, soruşturmayı yürüten adli kaynaklara dayanarak saldırganın üzerinden çıkan IŞİD'in sembolünün bulunduğu kağıtta, "Suriye'de ölenlerin intikamını almak için harekete geçtiği" ifadesinin yer aldığını duyurmuştu.

AA