Advertisement

EPDK/Yılmaz: Elektriğe zam yok

EPDK/Yılmaz: Elektriğe zam yok

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz," Nihai tüketiciye yansıyacak bir zam söz konusu değil" dedi

31 Mart 2016 Perşembe, 12:49 Güncelleme: 31 Mart 2016 Perşembe, 12:50

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektriğe zam yapılacağı yönündeki iddialara ilişkin, "Bir atasözümüz var, 'Yalancının mumu yatsıya kadar yanar' böyle bir zam yok, olsa bunu içtenlikle söyleriz." dedi.

Yılmaz, bazı basın yayın organlarında yer alan 1 Nisan itibarıyla elektriğe zam yapılacağı iddialarıyla ilgili, AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Elektrik fiyatları ile ilgili daha önce de manipülasyon yapılmaya çalışıldığını belirten Yılmaz, "Yılbaşında da bunu çok manipüle eden çevreler oldu. Bu çevrelerin olması çok normal. Neticede bugün 80 milyonluk bir ülkede yaşıyoruz ve dışarıdan da bu işleri karıştırmak isteyen çevreleri düşündüğümüzde, bunların olması normal." diye konuştu.

Yılmaz, yeni belirlenen tarifede herhangi bir zammın söz konusu olmadığını belirterek, "Neticede bizim bir atasözümüz var yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bunları söyleyenlerin mumları da 1 Nisan'a kadar yanar, yarın göreceğiz. Böyle bir zam yok, olsa bunu içtenlikle söyleriz. Daha önce de enerjiye ne kadar zam geleceği hususunda biz önceden açıklama yapıyorduk." ifadelerini kullandı.

EPDK'nın yarın itibarıyla yeni tarifelerini açıklayacağını aktaran Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bu tip manipülatif, spekülatif haberler tamamen kötü niyetli, özellikle piyasayı karıştırmak isteyen hem hükümetimize hem kurumumuza yönelik birtakım saldırılardan başka bir şey değildir. Bunlar yalan haberlerdir, bunlar aslı astarı olmayan haberlerdir, yarın tarifemizi göreceksiniz. Biz dün kararımızı aldık, bununla ilgili herhangi bir nihai tüketiciye yansıyacak zam söz konusu değil"

 ÖNE ÇIKAN HABERLER